Wpis z mikrobloga

Prezenterka Teleekspressu (a dawniej TV Republiki), Marta Jeżewska-Piasecka dołączyła do białego protestu:

Pierwsze selfie z Córeczką w ważnym celu: #bialyprotest #jestemzazyciem http://www.mamaniejestsama.pl


Biały protest jest akcją środowisk pro-life, zorganizowaną w odpowiedzi na tzw. czarne protesty. Ma popierać wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji.
#tvpis #tvrepublika #czarnyprotest #aborcja
rybitwa_ - Prezenterka Teleekspressu (a dawniej TV Republiki), Marta Jeżewska-Piaseck...

źródło: comment_p2a3slPHrpdQ0dGK4bP6VJOqw0ceY6oZ.jpg

Pobierz
  • 165
  • Odpowiedz
@mejteusz no jest to skrajny przypadek i zaostrzenie ma właśnie dotyczyć takie przypadki.
Obecną jest bardzo restrykcyjna i dopuszcza aborcję w takich przypadkach i wychodzi na to że ty nawet nie wiesz o co oni walczą
Jeates typowym cebulakiem nie znam się ale wypowiem.

Czy w dzisiejszych czasach w Polsce możesz dokonać legalnej aborcji jak pójście do sklepu bo raczej nie.

Ciekawe jak cie ta skrajna sytuacja dotknie czy będziesz taki
  • Odpowiedz
Słucham? Przecież to jest tylko jedna z możliwości leczenia, mógłby tak samo powiedzieć o środkach farmakologicznych.


@johny-kalesonny: właśnie nie, środki farmakologiczne są wg kościoła w tym przypadku zabronione. Można albo czekać, albo usunąć fragment jajowodu, w którym jest zarodek. Czyli cofanie medycyny o paredziesiąt lat.
  • Odpowiedz
@mejteusz: naprawdę sądzisz, że liberalne kobiety, które lubią "się bolcować" bedą co chwila robić skrobanki, zamiast stosować antykoncepcję? Bełkot przeciętnego prawaka brzmi tak jakby aborcja była zajebiscie przyjemnym zabiegiem spa. Wyobraź sobie, ze bierzesz tabletkę wczesnoporonną i przez 2 kolejne tygodnie boli Cię głowa, brzuch oraz srasz krwią i fragmentami złuszczonej błony śluzowej. Mniam. Mechaniczna jeszcze lepsza, zachęcam żeby kolega wsadził Ci w dupę coś długiego i ostrego, bo taki
  • Odpowiedz
@Kocia_Ksiezniczka Ja #!$%@?. To tak jak palić fajki, i mieć pretensje do całego świata że raka dostajesz. Jak sie uprawia sex to są też tego konsekwencje, które trzeba brać pod uwagę przed rozpoczęciem życia seksualnego.
  • Odpowiedz
Bogata paniusia protestująca przeciwko aborcji, to tak jak bogacz protestujący przeciwko wydawaniu jedzenia biednym.


@Karol-tWoj-przyjaciel: Prezerwatywy i tabletki antykoncepcyjne są tańsze niż skrobanie, ale cóż głupota ludzka jest bezcenna.

ojej biedna pani prezenterka musi protestować bo jak wejdzie ta ustawa liberalizująca prawo aborcyjne to ją zmuszą do usunięcia ciąży :( smuteczek


@dasto123: Ale to wielki problem, zawsze się można wysterylizować albo używać antykoncepcji.
  • Odpowiedz
@mejteusz: czyli rozumiem, że jak laska uprawia seks to prędzej czy później robi sobie aborcję albo wychowuje dziecko? Bo jak ktoś jara, to prędzej lub później dostanie raka albo choćby kaszlu palacza, nie ma innej opcji. Mozna natomiast regularnie uprawiać seks (tak wiem, abstrakcja) 10, 20, 30 lat i nigdy nie zajść w ciążę. Antykoncepcja serio istnieje i działa.
  • Odpowiedz
Ale w przypadku czarnego protestu chodzi wg mnie o to ze katolicy, mężczyźni chcą decydować za kobiety- i z tym się nie zgadzają
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: Zawsze? No chyba ciężko używać antykoncepcji będąc gwałconym.
A to jak antykoncepcja ma chronić przed poważnymi wadami i chorobami (wykluczającymi z normalnego życia) to już w ogóle zagadka.

Szczerze gardzę ludźmi, którzy chcą skazywać kogoś na los cierpiącego warzywa. Mam to szczęście, że urodziłem się w pełni sprawny, ale jakby to mnie spotkało takie nieszczęście to wolałbym zostać 'usunięty'. Szkoda, że zwolennicy pro-life nie pojmują jak ich ideały mogą
  • Odpowiedz
Zawsze? No chyba ciężko używać antykoncepcji będąc gwałconym.


@Rv0000: Obecne prawo przewiduje aborcję w tym przypadku.

A to jak antykoncepcja ma chronić przed poważnymi wadami i chorobami (wykluczającymi z normalnego życia) to już w ogóle
  • Odpowiedz
Ale w przypadku czarnego protestu chodzi wg mnie o to ze katolicy, mężczyźni chcą decydować za kobiety- i z tym się nie zgadzają


@doktor42: Dziecko jest nie tylko kobiety. W tym problem. Dziwnym trafem jak donosi płód, a ojciec oleje sprawę to może się sądzić o alimenty. Dziecko jest jej w połowie, to stwierdzi przecież każdy prawnik i biolog. U ssaków łożyskowych, a więc też u nas to kobieta jest
  • Odpowiedz
@rybitwa_: Tak..na pewno każdą ubogą samotną matkę byłoby stać na aborcję nawet gdyby była legalna. Pozdrawiam ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). A jeżeli uważasz że to niesprawiedliwe że ją nie stać a jakąś bogatą po rodzicach córusię stać to wybacz ale muszę Cię nazwać komunistką.
  • Odpowiedz
@Joz: A niech sobie robi co chce. To jest Internet. Ty też możesz wstawić swoje zdjęcie na Twittera czy gdziekolwiek np ze spaghetti na głowie i wprowadzić nową religię...
  • Odpowiedz