Wpis z mikrobloga

@greg1992:

Ale ty wiesz że szkodliwe jest wchłanianie oparów ew. połknięcie a nie samo dotykane rtęci?

Wiem
@jrs2:

Dyrektywa unijna była histerią eurokratów przed uwalnianiem rtęci i metylortęci do środowiska i przed kontaktem ludzi z tą substancją a nie tylko z jej oparami. Kontakt z rtęcią z termometru nie jest zabójczy chyba że ktoś wstrzykuje ją sobie dożylnie :) albo zacznie wdychać litry rtęci przez długi czas. Filmik pokazuje, że
@JakisTakiNick:

30 sekund macha ręką w rtęci kontrargumentować fakt jej toksyczności to ratowanie poziomu tutaj mi nie pasuje ;d

Za to pasuje wszędzie tam gdzie trzeba ludziom pisac 3 razy że nigdzie toksyczności rtęci nie podważałem.
Wręcz przeciwnie, przysiągłbym że autor filmiku sam o tym mówi, no ale rozumiem że tu mało kto zna angielski i stąd ta rozmowa o niczym?
Przeciez pisałem, że podstawą unijnej dyrektywy była histeria przed kontaktem z rtęcią a nie narażanie się na masowe wdychanie jej oparów. Nie wiem czy Ty czytasz w ogóle komentarze?


@zielonek1000: Co za różnica? Zbije się termometr to jesteś narażony i na dotknięcie i na opary. Poza tym mógłbyś podać źródło, że bali się tylko dotknięcia i nie było mowy o oparach?
@JakisTakiNick:
Nie pisałem że nie było mowy o oparach, chodzi o to że ukatrupianie wszystkich węży tylko dlatego że niektóre mają trujący jad jest absurdem godnym euro-kołchozu. Gdyby chodziło o opary a nie o łapówki to by z całą pewnością zakazali świetlówek a tak się nie stało.
Nie pisałem że nie było mowy o oparach, chodzi o to że ukatrupianie wszystkich węży tylko dlatego że niektóre mają trujący jad jest absurdem godnym euro-kołchozu.


@zielonek1000: Nie rozumiem. Termometry są niebezpieczne i tyle, więc ich zakazano. To nie tak, że niektóre termometry rtęciowe byly szkodliwe a inne nie.

Gdyby chodziło o opary a nie o łapówki to by z całą pewnością zakazali świetlówek a tak się nie stało.


Tu się