Wpis z mikrobloga

zdajesz sobie sprawe, ze te 500-600km po Albanii, Czarnogorze, Serbii, Bosni Macedonii to czasem 10h jazdy non stop?


@emissary: Tak :-) Lubię takie trasy, dobre zawieszenie mam, po dziurach latam czasem setką. Generalnie ja to trochę wariat jestem. Wolę lecieć na pełnej k w lesie niż pyrkać za tirami asfaltem. W tym roku robiłem Rumunię bokami i okazało się ze z wyznaczonych 14 dni zrobiłem wszystko w 11 i to
  • Odpowiedz
@blubi_su: napisze tak - jadac tam po waskich i kretych drogach nie raz spotykalem inny pojazd na srodku drogi. Gdybym jechal tam motocyklem swoim tempem, to kilka razy bym w cos przydzwonil, bo jakis lokalers postanowil sciac zakret... No i jeszcze uzywali tam swojego czasu pewnej mieszanki, ktora jest nieziemsko sliska. Ponadto syf na drodze, a w Albanii i Bosni dodatkowe atrakce pt brak studzienki, dziura gleboka na pol metra,
  • Odpowiedz
@blubi_su: Serio, cumpel wyżej dobrze prawi - jedź przez Ukrainę - jest super kozak. Szczególnie jeżeli chcesz złapać trochę offu. Jak jeszcze nie byłeś nad Adriatykiem to jedź wybrzeżem, ale ja bym wolał zdecydowanie jechać przez Bośnię i Sarajewo. Bośnia jest mega ciekawa a Boszniaczki pierwsza klasa w porównaniu z Chorwacją gdzie wybrzeże to tylko drogie turystyczne miejscowości.
  • Odpowiedz
@blubi_su: czesc, wlasnie jestem na wakacjach w azjii i jezdze duzo skuterem- bardzo to polubilem i moze ogarne sobie prawko na moto na nadtepny rok zeby zrobic normalna wyprawe motocyklowa. Jakim rodzajem motoru jezdzisz jesli piszesz ze chcesz jeezdzic duzo nie asfaltem- brzmi to super!
  • Odpowiedz
@blubi_su: jak już będziesz w Rumunii tak blisko to polecam miejscowość Alba Julia, zwiedziłem sporo świata i na prawdę to miejsce robi ogromne wrażenie.
  • Odpowiedz
@ZycieJAKsen: Po prostu tym razem Ukraina nie weszła na listę, next time ;-)
@Denx: Hej, jeżdżę BMW R1200GS, uwielbiam drogi drugiej kategorii, dobrej zabawy w Azji!
@piotreek88: Absolutnie, koniecznie i bezapelacyjnie :D Rumunię w sumie dobrze znam bo już w tym roku ją obiechałem ale nigdy za wiele rumuńskich winkli!
@ygrek3: Potwierdzam, miejsce magiczne :)
  • Odpowiedz
@blubi_su: Pociągnij na południe Albanii, to na pewno, potem możesz pojechać wzdłuż granicy z Gracją (wciaż w Albanii), piękna droga, przełęcze, brak asfaltu. No i zdecydowanie bym polecał jechać przez Bośnię, a nie chorwackim wybrzeżem, skoro i tak nad morze dolecisz w najlepszym możliwym miejscu, czyli w Czarnogórze.
  • Odpowiedz
@blubi_su: dwie rady:
w Chorwacji jedź od Dubrovnika przez Makarską trasą idącą wzdłuż morza - zajebiste widoki, potem odbij sobie gdzieś i koniecznie zajedź do Sarajewa zamiast zwiedzać całe wybrzeże Chorwacji
2 - zwiedź Mostar też - piękne, stare miasto
  • Odpowiedz