Wpis z mikrobloga

Murki, Mirabelki z #warszawa jest prośba o #wykopeffect! Mój ojciec, magister inżynier (branża to obróbka plastyczna metali) po politechnice szuka pracy. Ma co prawda 56 lat, ale energii jak młodzieniaszek. Smutno mi patrzeć jak się marnuje na magazynie zapieprzając za 13 brutto. () 2 lata szukał pracy odpowiadającej jego umiejętnościom, ale w końcu z braku środków na życie poddał się i chwycił gównoroboty...
Może ktoś szuka pracownika z takim wykształceniem, sumiennego i odpowiedzialnego? Ma własne auto, więc dojazd nie jest przeszkodą. Ogarnia nowe technologie bez problemu. Znajdzie się jakaś dobra dusza, która przyjęłaby mojego tatę z gwarancją obopólnych korzyści? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli to przeczytałeś, a nie możesz pomóc, to proszę chociaż o plusika, może ktoś inny zobaczy a nuż widelec pomoże.

Wykopie, pomocy!

#praca #pomocy #wykopefekt
  • 82
  • Odpowiedz
@xHaustedd: czemu nie szanujesz pracy magazyniera? Rozumiem, że ty zajmujesz stanowisko prezesa w spółce państwowej, że się tak wymądrzasz nazywając pracę na magazynie "gownorobotą".
  • Odpowiedz
@grap32: nazywam tą pracę "gównorobotą" bo dla kogoś kto ma wykształcenie wyższe właśnie tym ona jest. Sam pracowałem niedawno na magazynie, więc szacunek mam.
  • Odpowiedz
@xHaustedd: to nie może być prawda, kuce twierdzom że praca po studiach jest na wyciągnięcie ręki a uczciwi przedsiębiorcy biją się o inżynierów z doświadczeniem

a tu patrz 56 latek z wieloletnim doświadczeniem i dla pracodwaców jest już bezwartościowym odpadem :( a podobno tylko lenie nie pracują wg kuców a emerytury są czymś zbędnym i nie powinno się pod żadnym pozorem obniżać wieku emerytalnego
  • Odpowiedz
@osiedlowy_konfident: Z tym mógłbym akurat polemizować, bo tu nie potrzeba siły i sprawności fizycznej jako takiej, poza tym można zawsze na własną rekę coś pisać, itp. Ale w reszcie zawodów, jest to raczej nieuniknione.
  • Odpowiedz
@xHaustedd: pokolenie roczników z lat 70 będzie pierwsze odczuwało skutki tego eksperymentu pod tytułem praca na czarno/umowach śmieciowych jak dostaną głodowe świadczenia bo im pracodawcy nie płacili składek, o ile jakoś dożyją tego wygórowanego wieku emerytalnego bo po pięćdziesiątce połowa trafi na bezrobocie i większość już nie powróci w swoje miejsce na rynek pracy tak jak twój tato niestety

emerytury w tym kraju to powinny być po 55 roku życia
  • Odpowiedz
@osiedlowy_konfident: Z powrotem na rynek się zgodzę, ciężko będzie. Ale jak ktoś zobaczy z kim ma doczynienia, wykształcony człowiek ze smysłem technicznym, dobrze przyswajający wiedzę. I taki ktoś będzie wiedział, że nie ma do czynienia z człowiekiem z pierwszej lepszej łapanki, a z kimś na kim można polegać, powierzyć mu pewne obowiązki i być pewnym, że się nie zawiedzie.
  • Odpowiedz
@xHaustedd: no dobrze ale ty jesteś z #warszawa najlepszego miasta pod względem pracy w polsce i masz problemy z pracą to pomyśl co ma powiedzieć mieszkaniec 30 tysięcznego miasta... polska to naprawdę tragiczny kraj pod względem pracy i praktycznie każdy czy młody po studiach, czy stary przed emeryturą ma #!$%@?
  • Odpowiedz