Wpis z mikrobloga

Murki, Mirabelki z #warszawa jest prośba o #wykopeffect! Mój ojciec, magister inżynier (branża to obróbka plastyczna metali) po politechnice szuka pracy. Ma co prawda 56 lat, ale energii jak młodzieniaszek. Smutno mi patrzeć jak się marnuje na magazynie zapieprzając za 13 brutto. () 2 lata szukał pracy odpowiadającej jego umiejętnościom, ale w końcu z braku środków na życie poddał się i chwycił gównoroboty...
Może ktoś szuka pracownika z takim wykształceniem, sumiennego i odpowiedzialnego? Ma własne auto, więc dojazd nie jest przeszkodą. Ogarnia nowe technologie bez problemu. Znajdzie się jakaś dobra dusza, która przyjęłaby mojego tatę z gwarancją obopólnych korzyści? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli to przeczytałeś, a nie możesz pomóc, to proszę chociaż o plusika, może ktoś inny zobaczy a nuż widelec pomoże.

Wykopie, pomocy!

#praca #pomocy #wykopefekt
  • 82
  • Odpowiedz
@xHaustedd: Fajnie, że ty (i kilku innych tu piszących) troszczycie się o swoich ojców. Miejmy nadzieje, że nasze dzieci tez będą miały takie podejście, bo my do emerytury, będziemy musieli duuuużo dłużej pracować( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@xHaustedd: Wiesz, kłuje w oczy ta "pogarda" do gównoroboty i tak między nami, skoro doświadczony inżynier nie potrafi znaleźć pracy w swojej branży w stawce powyżej 13zł, to wydaje mi się, że na "gównopraca" jest wszystkim na co go stać.
  • Odpowiedz
Nie bój nic, wielu programistów po 50 to samo czeka.


@zwirz: Podejrzewam nawet, że większość.
Człowiek neurobiologicznie nie jest przystosowany, po osiągnięciu pewnego wieku, do nadążania za nowinkami technicznymi (spadek inteligencji płynnej przy wzroście inteligencji skrystalizowanej, czyli przewaga doświadczenia nad kreatywnością i przyswajaniem nowych rzeczy), a programowanie, nowe technologie itp. to dziedziny, w których ciągle trzeba być na bieżąco, bardziej niż w jakichkolwiek innych.
Także wielu programistów jak szybko i
  • Odpowiedz
@xHaustedd: "Obrobka plastyczna metali" to baaaardzo szerokie pojecie (bo oznacze przeciez produkcje wszystkiego co jest zrobione z metalu). Jezeli pracowal np w branzy motoryzacyjnej, to odnajdzie sie w lotniczej, ale nie przejdzie rownolegle na podobne stanowisko, tylko nizej, bo mniej wie. A nie podales przy czym faktycznie pracowal. Ze swojej strony moge powiedziec tylko ze EDC (przy Instytucie Lotnictwa) zawsze szuka dobrych inzynierow, tacy z doswiadczeniem przy pracy w fabryce
  • Odpowiedz
no łał, jak każdy zawód xxD


@Ruswelt: Nie każdy i nie w takim samym stopniu.

Są zawody, w których ważniejsze jest doświadczenie (które wzrasta z wiekiem), np. lekarz, prawnik, pedagog, czy choćby właśnie wszelcy rzemieślnicy. Oczywiście też do pewnego stopnia, bo jak ręka zacznie drżeć, a wzrok psuć, to trzeba zejść ze sceny. Ale np. 55-letni chirurdzy to w swoim środowisku autorytety cenione za doświadczenie i wyćwiczone przez lata umiejętności.
  • Odpowiedz
@xHaustedd: znam gościa, co ma tokarkę, zajmuje się też wyoblaniem. Robiłem mu stronkę www z pozycjonowaniem, od tamtej pory podobno nie narzeka na brak zleceń. Jedyny minus, że trzeba mieć sprzęt. Wydawałoby się, że branża wymierająca, a jednak ludzie chcą mieć chociażby lampy nie z marketu.
  • Odpowiedz
podobają mi się ludzie z wyższym wykształceniem co nie mogą znalezc pracy, a lebek po szkole sredniej dostaje na reke 3k pln w gowno robocie ahahahaha gdzie ja zyje, ze bedac taka oferma w wawie nie moze dostac roboty ? powinni mu zdegradowac wyksztalcenie do przedszkola, moze by sie nauczyl nawiazywac kontaktu
  • Odpowiedz