Wpis z mikrobloga

Podstawowe prawa nowej restauracji w Polsce, skala Hipstera-Zbawixa:

- Rury klimatyzacyjne na wierzchu
- Drewniany blat - common table
- Żarówki co światła nie dają
- Tatuaż u kelnerki/kelnera (dodatkowe punkty za piercing lub brodę)
- Napoje typu yerba mate, ta podrobiona koka kola z hamburga z dwoma kolesiami, swieza lemoniada lewandowo- anansowa z dodatkiem bergamotki
- napoje serwowane w słoikach
- napisane miejsce pochodzenia kawy lub data palenia, bonus za cold brew lub chemex
- jeżeli buty kilentów przekraczają wartość twojego samochodu
- deser na kafelkach z łupków
- przynajmniej jedna ściana z cegieł
- "czerwony jasno palony chmielony ale z browaru koczkodan"
- cydr z kija
- w karcie napisane jest "sous-vide"
- hamburger w karcie
- znaczek trip advisor, facebook lub yelp, lub bonus bloga z opisem
- pieczywo wypiekane na miejscu
- w sasiednim lokalu jest odzież designerska
- meble wykonane z pazdzierza/europalet

Jak spełnia 5 punktów to można śmiało wchodzić...
Ewentualnie wydrukować to jako plansza do bingo...

#wroclaw #restauracje #hipsterzy #jedzenie71
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marbarella: Do kuchni na wymiar jestem trochę uprzedzony. W sumie to nie oferują niczego więcej niż Ikea, a płaci się ~40% drożej. Ot szafki w jakiejś konfiguracji (szuflady albo otwierane na bok lub do góry + fronty) ew jakieś cargo. Serio, jeśli się nie ma jakichś dziwnych pomysłów (i z d--y ułożenia kuchni - ale za to należy winić siebie/dewelopera) to Ikea jest świetnym wyborem - mają wszystko czego zwykli
  • Odpowiedz
@Marbarella: Ja nie mogę, wpis i komentarze wyśmiewające hipsterstwo, a dowiedzieć się można, że mebli to najlepiej na OLX szukać bo w sklepach meblowych są za mało oryginalne. Przerasta mnie ten wątek.
  • Odpowiedz
@TomaszWKS: A do ma do tego hipsterstwo? Jak wszystko jest na jedno kopyto, bo jest jakaś tam moda, to można poszukać rzeczy starszych, używanych. Nie mówię, że to ma być jakaś meblościanka z PRL-u, żeby ją mieć "ironicznie" tylko normalne meble sprzed 2-3 lat, które mogą podpasować trochę bardziej.
  • Odpowiedz
@wpuchacki: No jest cos co nazywa sie pokoyhof. Tam jest Charlotte i inne calkiem fajne knajpy w tym stylu. Wszystkie naukowe skale i metody musza miec dwie nazwy: Metoda copiego-pejsta to jest skala hipstera zbawixa
  • Odpowiedz