Wpis z mikrobloga

@JacekProgramista: Debian to dystrybucja dla każdego bardziej zaawansowanego użytkownika - od sieciowca po programistę.

Sieciowcy używają stable do serwerów, ale ty powinieneś jako programista wziąć Testinga, bo ma w miarę nowe oprogramowanie (nie najnowsze, bo musi być sprawdzone wstępnie na wypadek błędów i różne takie), a wszelkie biblioteki Mono są (w repozytoriach)
  • Odpowiedz
@JacekProgramista: Na obecną chwilę konsolowe lub MVC, ale z ogromną łatwością się to uruchamia. Zawsze masz pełną paczkę, którą tylko startujesz i wszystko działa. Technologia jest bardzo wczesna, aktualnie rozwijana, aktualizacje są co 3 tyg.
  • Odpowiedz
Debian to dystrybucja dla każdego bardziej zaawansowanego użytkownika -


@fervi: Ja myślę, że on potrzebuje bardzo prostego distro, np. Ubuntu (choć ja z pingwinami nie pracuję od 2007 roku, na razie nie miałem potrzeby).
  • Odpowiedz
@Kamasetto: działałem chwile na ubuntu i zawsze trafiałem na jakieś problemy z bugującym sie gui, cos sie zaczynało sypać jak już pare dni pochodził. A z debianem trochę sie już obyłem, jak na razie tylko w trybie tekstowym.
  • Odpowiedz
@JacekProgramista: nie jestem fanem Gnome. Znaczy jak bawiłem się nie raz to działa całkiem nieźle, ale moim zdaniem zeszli w stronę abstrakcji. Musisz się uczyć na nowo nie tylko systemu, ale także wyglądu pulpitu itd.

Ciężko to opisać, ale ogólnie nieźle przekombinowali w kwestii pulpitu moim zdaniem. I jak gówniane sterowniki / karta graficzna to całe środowisko może się wywalić (wymaga akceleracji 3D)
  • Odpowiedz
@fervi: No ja w trakcie tej rozmowy przy instalacji debiana właśnie zaznaczyłem gnome z czystej ciekawości. Z tego co widzę gnome wygląda bajerancko, ale mam taki troche dziwny feeling jak operuje OSem w 3 wymiarach :D. Chwilę pewnie na nim posiedzę i się pobawię a jak nie będzie spełniało moich wymagań to na pewno obadam też Xfce4, dzięki wielkie za rady :)
  • Odpowiedz