Wpis z mikrobloga

Mireczki, to co sie u mnie #!$%@? jest niepojęte. Ktoś włamał sie na moje konto iCloud połączył mojego iPhone ze swoim makiem i zaczął rozsyłać do Chin wiadomości z mojego numeru. Poszło około 20sms (po 60gr szt.) i niezliczona ilość wiadomości iMessage. Za chwile jak wszystko ogarnę wrzucę screeny. Z góry przepraszam jeżeli kogoś wkurzy moje tagowanie, ale chce zeby jak najwiecej osób sie dowiedziało i w porę profilaktycznie zmieniło hasło #ios #osx #apple #itunes #jailbreak #iphone #ipad #ipod #karmelowyiphone #macbook
  • 20
@kucyk: jest taka opcja ze łączysz iPhone z makiem i możesz z poziomu maka wysyłać wiadomości i dzwonić, gość wysyłał do wszystkich wiadomości przez iMessage, ale jeżeli odbiorca miał w tym momencie wyłączony internet w swoim iPhonie ewentualnie używał innego urządzenia to telefon wysyła smsa
@qwerty93: cos mieszasz, oczywiscie ze koniecznie, telefon sluzy za relay dla SMS i musi byc on w zasiegu BT maka. Nie da sie wyslac SMS za pomoca iCloud / posiadajac dane iCloud uzytkownika.
@kucyk: wszystko trwało od 14:12 do 16:15 co minutę wiadomość o tej samej treści, dopiero pod koniec coś się zaczęło sypać temu #!$%@? i dostałem pod rząd kilka powiadomień o tym ze noe udało wysłać się wiadomość wtedy szybko wyłączyłem internet, ale jak później zobaczyłem było trochę za późno, w tym samym czasie Apple zablokowało tez moje Appleid
@lukaszlew77: @rolfik_r1: @qwerty93: Nie to, żebym nie wierzył, że tak się stało, ale ja ma sparowanego MBP i iPhone'a i wiadomości mogę przesyłać tylko w ramach iMessage. Wg tego artykułu musisz włączyć opcję forwardowania wiadomości, która domyślnie jest wyłączona.

Tak na marginesie, trochę lipa, że atakujący może sobie wysyłać w takiej sytuacji SMSy z numeru ofiary. :|