Wpis z mikrobloga

Ludzie, prosze o porade hydrauliczna...

Otoz wczoraj moj synek (Bobek ma ledwo ponad rok) zdjal z sedesu taki zestaw plastikowy na kostki toaletowe i wrzucil do kibla. Ja niechcaco to spuscilem. To taki specyficzny zestaw, bo tam wchodzi kolo 6 kulek toaletowych, dosc dlugie to to. I on to wrzucil do srodka i sie spuscilo. Tzn. ja to spuscilem.

Pierwsza kupa + papier zablokowaly kibel na amen. W ruch poszla powazna sprezyna do udrazniania kanalizacji i odetkalem bez problemu. Woda schodzi elegancko, #!$%@? wrecz. Ale nie rozwiazalo to glownego problemu - ten element plastikowy na kostki tam gdzies jest, tkwi po drodze. Bo jak pojdzie kupa, to troche wolniej splywa (w zaleznosci od kupy oczywiscie), ale w koncu daje rade. Ale jak pojdzie papier po kupie, to kaplica i zablokowane na amen i znow sprezyna w ruch.

Mieszalem sprezyna dlugo i zawziecie, nie moge tego w zadna strone przepchnac, nawet nie wiem, gdzie to jest zablokowane.

Teraz tak:

Dorazne rozwiazania:

1) Kupe robimy a dupe myjemy w wannie,
2) Zmieniamy diete tak, zeby utrzymywac dupe w stanie permanentnej sraczki,
3) Przy naprawde twardej kupie "dzielimy" ja zwieraczem na mniejsze czesci,

Koniec zartow:

Rozwiazanie dlugoterminowe - usunac konstrukcje na kostki:

1) Wybrac najwieksze haczyki z zestawu wedkarskiego,
2) Grube zylki,
3) Zrobic mega zestaw na rekina,
4) Wpuszczac to w kibel w naddziei, ze zlapie,

Jakies lepsze pomysly ktos ma? Nie znam sie na tym w ogole a rozbierac calego kibla nie umiem/nie moge etc.

Wolam #hydraulika #budownictwo #dom #domy #kiciochpyta #toaleta i troche #wedkarstwo
maybe - Ludzie, prosze o porade hydrauliczna...

Otoz wczoraj moj synek (Bobek ma l...

źródło: comment_uUt3BeeGiRi9N927NfExaxZob8rCkNR4.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
Mialem cos identycznego i sposób w jaki mi sie udało to wyciągnąć moze wydawać sie banalny, ale rzeczywiście sie udało! Wsadziłem łapę w dwa worki po śmieciach, i wcisnąłem dłoń jak najgłębiej sie dało, jak sie okazało bez problemu dostałem do tego cholerstwa palcami. Spróbuj!
  • Odpowiedz
@maybe: STARY MIAŁEM KIEDYŚ TO SAMO 20L WRZĄTKU I POSZŁO JAK SPŁATKA, PORCALANA NIE PĘKNIE JAK chcesz mozesz zacząć powoli aby nie było zbyt dużej różnicy temperatur ale ostatnie 15l to wlej jak z wodospadu. polecam
nie musi być wrzątek plastik w niższej temperaturze sie kurczy ale nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
@maybe: odkręcałbym kibel, bo roboty na 30 minut a efekt pewny. Natomiast zabawa z haczykiem z pewnością większa. Daj znać co jeszcze tam wyłowisz, może Bobek uprawiał już swój proceder wcześniej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@maybe: a nie lepiej po męsku wziąć z tyłu jeśli nie da rady dostać od frontu dostać, odpiąć rurę odpływową i z odstojnika wyjąć kostkę? 10 min roboty. (rada nie ma zastosowania jeśli masz na stałe przymocowane rury, jakieś żeliwne itp, w takim razie spróbuj od frontu wsadzić rękę i dostać :))

P.S robieniem kupy do zapchanego kibelka sam sobie sprawiłeś że robota będzie z deka gówniana xD
P.S robiąc to
  • Odpowiedz
@maybe: usiądź szczelnie na desce sedesowej tak aby przyssać się do niej pośladkami i PIERNIJ Z CAŁYCH SIŁ, możesz wydać przy tym jakiś okrzyk typu UAAAAAHHHH!
  • Odpowiedz
@maybe: przerabiałem podobny temat - odkręcenie kibla (u mnie podwieszany) to max 30 minut z ponownym zawieszeniem dla laika. Udało się, choć smród może zabić :P
  • Odpowiedz