Wpis z mikrobloga

Mircy jesli szukacie serwisu rowerowego najwyzszej jakosci w Warszawie to juz nie szukajcie. Bo znalazlem.

6 miesiecy temu, w moim pierwszym wpisie szukalem dobrego serwisu rowerowego w Warszawie. Po pol roku i kilkuset dodatkowych kilometrach w koncu zdecydowalem sie cos w tym kierunku zrobic. Wybor padl na polecana przez @s2ym3k serwis Bajka.

Czytalem pozytywne opinie na temat tego serwisu, ale jego jakosc przerosla moje oczekiwania. Uznalem, ze zasluguje to na osobny wpis na mirko.

Zostawilem rower na przeglad konserwacyjny oraz przeglad amortyzatora. Rower odebrala ode mnie pani Anna, zapytala na co powinni zwrocic szczegolna uwage i dokladnie obejrzała rower. Podala tez orientacyjna cene za przeglad i zapewnila, ze beda sie kontaktowac jesli bedzie potrzeba wymiany jakichs czesci. Umowilismy sie na dzien i godzine odbioru.

I faktycznie, pan Grzegorz (prowadzacy serwis) zasugerowal wymiane linek oraz pancerzy bo stare chodzily juz dosc ciezko, podal tez od razu koszt tej wymiany.

I tu zaczyna sie najlepsze. W dniu odbioru (5h przed odbiorem) dostalem email opisujacy dokladnie kazdy etap pracy wykonanych przy rowerze. Ze zdjeciami kazdego etapu (jedno dorzucam do posta) - piasty rozlozone do pojedynczych kulek :)
I informacjami typu:
- rodzaj uzytego smaru;
- rodzaj plynu uzytego do nasaczenia gabek amortyzatora;
- "Tylna piasta posiada niestety drobne wżery na konusach. Obie skręciłem z minimalnym luzem, który kasuje się przez zapięcie zacisku. W ten sposób powinny jeszcze długo posłużyć.";
- "Założyłem szlifowane, nierdzewne linki i uszczelniane pancerze Shimano wraz z dedykowanym smarem - zapewnia to długotrwałe i przyjemne działanie."
WOW!

Dowiedzialem sie tez ze kaseta byla niedokrecona, tylna piasta zle skrecona, a hamulce nie byly odpowietrzone. Dzieki sklep w ktorym kupilem (i obiecywal przygotowanie roweru przed wysylka) oraz renomowany warszawski serwis, w ktorym robilem gwarancyjny... Pan Grzegorz wszystko to skorygowal. Oraz dokrecil srube pod siodelkiem - to juz moja wina ;)

Na koncu maila byla pelna wycena. Kolejne WOW. Duzo mniej niz warszawskie serwisy.

Pojechalem po rower. Nastepne WOW - rower dziala jak marzenie - amortyzator, hamulce, piasty - wszystko dziala lepiej niz jak bylo nowe. Rower praktycznie rozpedza sie sam ;) Nie moglem sie powstrzymac zeby nie zrobic rundki po Kabackim (serwis jest niedaleko). Na manetkach faktycznie duzo, duzo mniejszy opor dzieki nowym linkom i pancerzom - faktycznie trzeba bylo to wymienic.

Pan Grzegorz pamietal, ze niedawno wymienialem lancuch (informowalem pania Anne gdy zostawialem), sprawdzil jak poszlo mi skuwanie, odpowiedzial na wszystkie pytania (np. odnosnie 'wzerów na konusach'). Poniewaz nowy lanuch przeskakuje na 2 najbardziej zuzytych zebatkach, zasugerowal rozwiazanie, ktore nie wymaga wymiany calej kasety (nie sa bardzo wyrobione wiec 150km na nowym lancuchu zeby sie rozciagnal, jesli nie przestanie skakac zamowi dla mnie 2 zebatki). Bardzo indywidualne podejscie do klienta.

Polecam Bajke. Zdecydowanie. Juz nigdzie indziej nie oddam mojego bajka :) Trudno wyobrazic sobie co mozna bylo zrobic lepiej.
Nie dziwie sie, ze zawodowcy powierzaja swoje rowery panu Grzegorzowi przed zawodami ...a pozniej laduja na podium (mozna poczytac na stronie i fejsie). Polecam zajrzec bo fajne rowery skladaja i serwisuja :)

PS: radze wczesniej zadzwonic i sie umowic.
PS2: wolam @rdza bo prosila

#rower #warszawa #rowerowawarszawa #serwisrowerowy #szosowawarszawa
zielonamarchewka - Mircy jesli szukacie serwisu rowerowego najwyzszej jakosci w Warsz...

źródło: comment_KPcbw53jACl05vpjY0i0uQPdpSd5sJiE.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@zielonamarchewka fajnie, że pojawił się taki wpis. Rzeczywiście robota solidna i fachowa. Mam szczęście, że u mnie w straży pracuje gość, który także dopieszcza rowery do granic możliwości, ale zawsze podany przez Ciebie serwis będzie dobrą alternatywą :)
  • Odpowiedz
@morfis2: ceny nizsze niz w renomowanych serwisach w Warszawie, a jakosc uslug najwyzsza - na pewno warto

On robi tylko "markowe" sprzęty ?

@Kick_Ass: Wiem o co chodzi. Sam widzac rowery takie jak ten albo ten i inne s-worksy na XTRach serwisowane/skladane w Bajce, zastanawialem sie czy moj pospolity Cube na SLX/XT jest godzien serwisowania w tym miejscu ;) Okazalo sie ze nie ma problemu :D I cena bardzo korzystna.
  • Odpowiedz
@zielonamarchewka: No i jak to prosto wszystko działa ;) Skończył się sezon, skrzypią mi wszystkie rowery (mój, kobiety, dzieciaków). A jeszcze parę tygodni temu kupiłem sobie szosówkę i z racji prędkości i ją dałbym do sprawdzenia. W takim momencie pojawia się taki wpis i nawet nie muszę szukać.

Jeśli i mi tak kompleksowo to załatwią, to i ja polecę dalej, a moi znajomi polecą jeszcze dalej i karuzela się kręci. Cholernie
  • Odpowiedz
serwis podaje informacje o kosztach na FB przez PW, mailem lub telefonicznie i chciałbym to uszanować


@zielonamarchewka: raczej podają tak z szacunku do Ciebie, zresztą jakby mieli, umieścić wpis na mikro i dać Ci linka, czy jak, żeby było publiczniej?
Poza tym to usługa, za którą zapłaciłeś..?
Prosili byś nie mówił? Czy coś?
Szeroki długo fajny wpis, natomiast po wzmiance, że dostałeś szczegółową wycenę spodziewałbym się, że nią również się pochwalisz.
  • Odpowiedz
@zielonamarchewka: ok, no szkoda. dla jednego bardzo dobra to 100zł, dla innego 400. ;)
Zapytałem bo brzmi ciekawie, chociaż do ursynowa mam kawałek, więc na pewno by zapytać jechać nie będę. :P
  • Odpowiedz
@zielonamarchewka: apropo tego 'PS.' z wczesniejszym umowieniem to powinienes byl napisac ze jest to jak najbardziej wymagane w kwestii kultury. Przybywajac bez zapowiedzi poczulem ze popelniam mocne faux pas ( ͡° ʖ̯ ͡°) na szczescie udalo mi sie zostawic rower i zdam relacje jak juz go odbiore
  • Odpowiedz
@GOSTEKPL: nie dość ze podaje namiary na najlepszy serwis w mieście to jeszcze mam Cie kultury uczyć? ;P zaart, tak na prawdę napisałem to bo jak chciałem zostawić w piątek to okazało sie ze w serwisie nie ma miejsca na kolejny rower, wiec dobrze ze zadzwoniłem (mieszkam 13km od serwisu). Ale w sumie fakt, może troche głupio bez umówienia biorąc pod uwagę ze to nie serwis w lokalu usługowym czy przy
  • Odpowiedz
@zielonamarchewka: nie uprzedziłeś, że to serwis chałupniczy i każde przyjście trzeba zapowiadać :P a zarówno strona i fb swoją formą sugerują jakby jednak to był lokal usługowy otwarty w podanych godzinach otwarcia :P
  • Odpowiedz