Wpis z mikrobloga

Jedną z najtrudniejszych konkurencji na zawodach robotów jest MicroMouse. Podczas tych zmagań roboty muszą jak najszybciej rozwiązać labirynt, co nie jest takie proste, bo oczywiście na początku nie znają układu ścianek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przykład robota z tej kategorii (szczególnie polecam końcówkę):
https://www.youtube.com/watch?v=IngelKjmecg

Co ciekawe - trasa najkrótsza, nie zawsze jest najszybsza (ʘʘ)
Jeśli zastanawiacie się jak zabrać za #programowanie takich robotów, to gorąco polecam artykuł, który ukazał się właśnie na blogu Forbota: Roboty MicroMouse – 5 metod przeszukiwania labiryntu

#forbot #elektronika #diy #robotyka
Pobierz Forbot - Jedną z najtrudniejszych konkurencji na zawodach robotów jest MicroMouse. Po...
źródło: comment_hSBCxbW7cafGSFubWsyuNYXeWhpzrE3b.jpg
  • 28
@karololo: z tym raczkowaniem to przesada, kilka lat temu widziałem całkiem niezłe mm zrobione przez polaków, pewnie jeszcze znajdziesz ich opisy na forum Forbot. Oczywistym jest, że jesteśmy w tyle i tego nie przeskoczymy, co trochę boli, bo rywalizacja lokalna nie daje tyle przyjemności co globalna. Co do wyzwania to jak najbardziej się zgadzam, mm jest jednym z ciekawszych obszarów w robotyce "małych rozmiarów".
@vans: moim zdaniem to nie przesada, bo tych robotów to jest kilka, a tych, które sensownie jeżdżą to są ze dwa, porównując do takich kategorii jak line follower, czy xsumo to z czystym sumieniem piszę, że raczkuje i @Forbot: potwierdzi :D
@karololo: ok, ja porównywałem poziom zaawansowania robotów wykonanych przez naszych rodaków z tymi, które wygrywają międzynarodowe konkursy. Różnica jest widoczna ale raczkowaniem bym tego nie nazwał. Jeżeli patrzysz na skalę to oczywiście u nas takich robotów jest tylko kilka. Wydaje mi się jednak, że w innych krajach proporcje mm do linefollowerów czy sumo są podobne. @Forbot ma rację, stworzenie działającego mm to czasochłonny i wymagający dużej wiedzy proces. Między innymi dlatego
@Forbot: z tego co się orientuję to na różnych konkursach zdarzają się różne parametry labiryntu, więc nawet jeżeli sobie taki sprawisz to może on nie być odpowiedni do testów w ramach danego konkursu. ;)