Wpis z mikrobloga

Przed Wami Dora.
Całe jedenaście i pół kilograma psiego dramatu. Życia, które nigdy nie znaczyło dla nikogo nic.
I wiecie co? Kompletnie nie wiem co napisać. Ogarnia mnie taka #!$%@? bezsilność, że nie umiem jej ubrać w słowa. Ludzie codziennie swoje psy głodzą, biją, przegrzewają lub wychładzają, traktują jak maszynki rozpłodowe do zarabiania pieniędzy. Jak rodzice nie wpajają od dziecka swoim pociechom szacunku do drugiego życia na tym świecie, to ja się potem nie dziwię, że na mirko pod pierwszym lepszym znaleziskiem czy wpisem o zwierzętach odbywa się festiwal #!$%@? i teksty w stylu 'ja bym uśpił', 'to tylko pies', 'na rodowodzie mi nie zależy, to tylko papierek', 'życie zwierząt nie jest warte więcej niż życie ludzi'.
Zwierzę nigdy nie zawoła o pomoc. Nie powie, że jest mu duszno, że jest głodne, że go boli, że się boi, że marznie, że kolejna ciąża jest już zbyt ciężka, żeby ją wytrzymać. Nic nie powie, a mimo wszystko odczuwa fizycznie wszystko tak samo jak my, a nawet po dwakroć, zwłaszcza, że ono nie rozumie naszych zachowań tak jak rozumieją je inni ludzie.
Jak #!$%@? można doprowadzić psa do takiego stanu? Jak można widzieć coś i nie reagować? Jak?!

Dora powinna ważyć co najmniej trzynaście i pół kilo więcej, zakładając, że nie jest zbyt wielka. To jest ponad DWA razy tyle, ile waży obecnie, a pewnie i tak większość jej wagi stanowi listwa mleczna.
Jak ja bardzo gardzę takimi ścierwami.

#gorzkiezale #psy #zwierzaczki #ttb

Gdyby kogoś interesowało - suczka jest pod opieką Fundacji Ast:
Kontakt:
tel: 501 797 018 mail: adopcjebullowatych@wp.pl

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

W przypadku przelewów z zagranicy:
BIGBPLPW Bank Millenium S.A.
Branch Millenium
IBAN: PL 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

PayPal: fundacjaast@o2.pl

Poniżej więcej zdjęć Dory.
matra - Przed Wami Dora.
Całe jedenaście i pół kilograma psiego dramatu. Życia, któr...

źródło: comment_nObVGH5xGyxJ9hveomt3lulrMgL1XGhz.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EliotRodger: Przy chorych ludziach też zadajesz takie pytania? To jest zasrany obowiązek, nas ludzi, żeby opiekować się słabszymi istotami- szczególnie jeżeli sami je skrzywdziliśmy. Jeżeli tego nie rozumiesz to albo masz pewne zaburzenia, albo trollujesz.
  • Odpowiedz
@EliotRodger: A czym się cierpienie i ból zwierzęcia różni od ludzkiego?
Jeżeli uważasz, że dobrze zrobiłeś i jeszcze puszczasz ten durny uśmieszek tylko mnie utwierdzasz w tym, że albo jesteś zaburzony, albo trollujesz.
  • Odpowiedz
@matra: Boże, zlituj się nad bullowatymi w Polsce. Takiej nagonki publicznej, tak niesprawiedliwego traktowania i takiego cierpienia które zesłano na takie psy, nie ma w żadnym innym cywilizowanym kraju.
  • Odpowiedz
@Palwed tym się różni że tutaj cierpi człowiek istota rozumna, a takiemu psu może być co najwyzej za zimno, za ciepło , za ciasno ale nie ma to nic wspólnego z ludzkim cierpieniem.
  • Odpowiedz
@vatten: oj jest. W Polsce przynajmniej BSL nie przeszło. Dla mnie to najcenniejsze rasy. Raz, z powodu przyczyn, dla których widzę takiego psa u swojego boku, dwa - w większości przypadków, jeśli poszkodowany pies jest w typie danej rasy, to najczęściej to TTB właśnie..
  • Odpowiedz
@vatten: pjona. Moja jest w awatarze. Ile się wysłuchałam w życiu, że jestem głupia biorąc takiego psa to moje. W efekcie rozkochałam w tej rasie mnóstwo osób, czego najlepszym przykładem jest moja sąsiadka i jej syn. Sąsiadka się bała, potem miała spore opory, które z czasem mijały do tego stopnia, że ostatnio łamiącym się głosem mówiła mi, że ją kocha i nie dałaby jej skrzywdzić, a sąsiad? Adoptował zniszczonego psychicznie
  • Odpowiedz
@matra: Myślę że nie ważne ile będziemy się produkować nad miłością bullowatych w kierunku ludzi, dopóki media nie będą informować o każdym przypadku pogryzienia na drugim końcu świata, a sebixy nie będą ich hodowały po piwnicach do walk czy straszenia ludzi.

Z bullowatymi jak z autami BMW, piękne auta, technicznie klasa światowa, świetne osiągi, niezawodny w każdym calu - a banda totalnych imbecyli zniszczyła im wizerunek i nagromadziło się mnóstwo
  • Odpowiedz
@vatten: swoją drogą nie wiem co w betach takiego jest, że przyciąga idiotów jak magnes. To już chyba lawinowo ruszyło jak z TTB. Bardzo często jestem sfrustrowana i bezsilna wobec ignorancji jaka panuje, zwłaszcza tutaj, ale jakoś mimo wszystko znajduję w sobie motywację i chęci, żeby dalej się produkować, bo sporo osób udało się uświadomić jak sprawa wygląda. To jest kropla w morzu, ale jest tutaj dużo więcej mądrych osób,
  • Odpowiedz