Wpis z mikrobloga

Przed Wami Dora.
Całe jedenaście i pół kilograma psiego dramatu. Życia, które nigdy nie znaczyło dla nikogo nic.
I wiecie co? Kompletnie nie wiem co napisać. Ogarnia mnie taka #!$%@? bezsilność, że nie umiem jej ubrać w słowa. Ludzie codziennie swoje psy głodzą, biją, przegrzewają lub wychładzają, traktują jak maszynki rozpłodowe do zarabiania pieniędzy. Jak rodzice nie wpajają od dziecka swoim pociechom szacunku do drugiego życia na tym świecie, to ja się potem nie dziwię, że na mirko pod pierwszym lepszym znaleziskiem czy wpisem o zwierzętach odbywa się festiwal #!$%@? i teksty w stylu 'ja bym uśpił', 'to tylko pies', 'na rodowodzie mi nie zależy, to tylko papierek', 'życie zwierząt nie jest warte więcej niż życie ludzi'.
Zwierzę nigdy nie zawoła o pomoc. Nie powie, że jest mu duszno, że jest głodne, że go boli, że się boi, że marznie, że kolejna ciąża jest już zbyt ciężka, żeby ją wytrzymać. Nic nie powie, a mimo wszystko odczuwa fizycznie wszystko tak samo jak my, a nawet po dwakroć, zwłaszcza, że ono nie rozumie naszych zachowań tak jak rozumieją je inni ludzie.
Jak #!$%@? można doprowadzić psa do takiego stanu? Jak można widzieć coś i nie reagować? Jak?!

Dora powinna ważyć co najmniej trzynaście i pół kilo więcej, zakładając, że nie jest zbyt wielka. To jest ponad DWA razy tyle, ile waży obecnie, a pewnie i tak większość jej wagi stanowi listwa mleczna.
Jak ja bardzo gardzę takimi ścierwami.

#gorzkiezale #psy #zwierzaczki #ttb

Gdyby kogoś interesowało - suczka jest pod opieką Fundacji Ast:
Kontakt:
tel: 501 797 018 mail: adopcjebullowatych@wp.pl

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

W przypadku przelewów z zagranicy:
BIGBPLPW Bank Millenium S.A.
Branch Millenium
IBAN: PL 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

PayPal: fundacjaast@o2.pl

Poniżej więcej zdjęć Dory.
matra - Przed Wami Dora.
Całe jedenaście i pół kilograma psiego dramatu. Życia, któr...

źródło: comment_nObVGH5xGyxJ9hveomt3lulrMgL1XGhz.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@matra: Moze nastepnym razem zastanowisz sie co piszesz i przestaniesz wyzywac bo w "festwialu #!$%@?" umiescilas mysl z która zgodzi sie każdy normalny czlowiek. W tym ja. Zwlaszcza ze chcesz pomoc temu psu. To super, ale po co ten styl pisania i po co te bezsensowne wstawki o #!$%@??
  • Odpowiedz
@Hank_Stinson: napisałam wyraźnie, że rzecz tyczy się znęcania nad zwierzętami, czy mnie pamięć zawodzi? Napisałam wyraźnie, że nie chodzi o stawianie zwierząt ponad ludźmi, czy mnie pamięć zawodzi? Czytaj proszę ze zrozumieniem to co piszę, bo nie mam ani czasu ani ochoty na jakieś bzdurne wykłócanie się, bo ktoś w internecie nie ma racji.
  • Odpowiedz
@Hank_Stinson: pomijam już fakt, że jesteś jedyną osobą w całym wątku, którą coś zapiekło. Ja doskonale rozumiem co napisałam i doskonale widzę, że tego nie zrozumiałeś. Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@matra: Przeczytaj watek jeszcze raz to zobaczysz ze ani nie jestem jedyna osoba ktora miala problem z tym co napisalas ani nie zrozumialas co chcemy Ci przekazac, ani sama nie rozumiesz co napisalas.
  • Odpowiedz
@Zielony34:
Twierdzisz zatem, że widząc na drodze szczenię ludzkie, czyli niemowlę oraz szczenię psa, przejedziesz człowieka, żeby uratować zwierzę.
Jeśli skończy ci się kasa na życie, za resztę pieniędzy kupisz karmę dla kota a rodzina niech głoduje.
Jeśli dziecko rozboli ząb a chomik będzie potrzebował wizyty weterynarza, wydasz na weterynarza a nie na dentystę.

O,rly?
  • Odpowiedz
@Zielony34 jesteście bydło a nie ludzie, każdy jeden z takimi poglądami, zwierzę to własność człowieka i człowiek może z nim robić co chce, jest to najlepsze możliwe podejście do zwierząt.
  • Odpowiedz
@Zielony34: Bo mam racje? Rzeczywiscie szkoda bo z kims kto chcialby byc zwierzeciem a nie czlowiekiem i ceni bardziej psa niz czlowieka dyskusja nie ma sensu. Idz srac pod siebie, jedz to co ci ktos da i miej nadzieje ze wlasciciel szybko zabierze cie na spacer to chociaz obejrzysz troche swiata z perspektywy czterech lap bo na nic wiecej nie zaslugujesz.
  • Odpowiedz
@EliotRodger: Nie chce kontrolowac tego co robia z psem, chcialbym zeby byly kontrole i badania na to kto moze miec psa. Idioci ktorzy uwazaja ze mozna je krzydzic bo sa ich, odpadaja. Debile ktorzy chca je zabierac na dwor bez kaganca, tak samo. Zdrowy system badan i kontroli przed posiadaniem psa a nie po.
  • Odpowiedz