Wpis z mikrobloga

Wstali? Ja już tak bo dziś mam masę rzeczy na głowie, a muszę jeszcze opisać na carburatorze swoje wrażenia z jazdy autem, które jest tak gorące, że żadne Ferrari w Warszawie nie przyciąga obecnie tylu spotterów co ta Alfa.
Aby jednak nie trzymać Mirków w niepewności zbyt długo (w końcu obiecałem), w kilku punktach o Giulii Quadrifoglio.

-zaskakująco komfortowa. Zawieszenie oprócz tego, że nie łamie kręgosłupa, daje naprawdę przyjemne odczucia ze spokojnej jazdy
-układ kierowniczy jest tak ostry i bezpośredni, że sprawia wrażenie jakby był gotowy nawet na najbardziej szalone pomysły kierowcy. Ty wydajesz rozkaz, auto jedzie dokładnie tam gdzie sobie życzysz.
-jest cichy w środku. To dobrze? Sam nie wiem, ale ten ryk, który słychać z zewnątrz jest po prostu wyciszony gdy jedziemy spokojnie.
-manualna skrzynia biegów zdradza sportowy charakter. Dobrze opisuje ją słowo "szorstka" a długość skoku lewarka była dla mnie po przesiadce z mito tak szokująco mała, że przez pierwszy kilometr nie byłem pewny poprawnego wrzucenia biegu.

Pełny opis będzie na stronie w ten weekend :)
Śledźcie #carburator
#motoryzacja #alfaromeo #alfaholicy #carboners #samochody
macq2309 - Wstali? Ja już tak bo dziś mam masę rzeczy na głowie, a muszę jeszcze opis...

źródło: comment_l3HEzqizRgCMl6rnhXwgq3xxwcNOkVPP.jpg

Pobierz
  • 57
@macq2309: bez urazy, auto (tutaj chodzi tylko o wygląd) zupełnie bez charakteru. Wygląda jak BMW, gdyby nie ten grill z przodu to w ogóle nie wiedziałbym, że to Alfa. 159 miażdżyła (i nadal to robi) inne marki, auto tyle lat na rynku i dalej budzi respekt. Taka moja opinia, oczywiście po rozmowie z kilkoma alfiarzami.. hurr durr, z tyłu jak maserati, wyprzedza czasy o dekadę xD itd.
@Ksiaze_Albanii: idzie, jest troche wyczuwalnej turbodziury ale w tym przypadku oznacza to ze gdy wciśniemy gaz na niższych obrotach przy 80 km/h to przy 110-120 km/h rozkręca sie na dobre i ciagnie jeszcze mocniej
Układ jest jak skalpel. W zakręcie nie bardzo miałem okazje pojeździć tak szybko zeby sie rozpisywać ;)
@PrinsFrans: co do rankingu wnętrz to musiałbym pomyslec, fotele bardzo wygodne rownież dla mnie a mam 190 cm wzrostu
@macq2309: jak z miejscem z tyłu? W ogóle w jakim segmencie się plasuje ten samochód wymiarami? Osiągami porównują go do M3, ale wydaje mi się nieco mniejszy niż BMW 3 / Audi A4.