Wpis z mikrobloga

@Polinik: Ustępuje pierwszeństwa dlatego ,że w momencie gdy wyjeżdża ze swojej podporządkowanej pojazd A jest już na drodze z pierwszeństwem i to,że też skręcił z podporządkowanej nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@kanciak12: Tam nie ma znaku od podporządkowanej --> B nie jest na podporządkowanej.
B będzie na podporządkowane jeśli wyłączą sygnalizację świetlną. Dopóki działa -- znak, który B ma razem z sygnalizatorem nie obowiązuje.
  • Odpowiedz
@Krupier: No właśnie to jest śmieszne, że takie małe szczegóły decydują o czymś tak ważnym. IMO to jest nieintuicyjne i bezsensowne trochę. Nie wykluczam, że w świetle przepisów masz rację, piszę tylko, jakie mam odczucia. Tak samo jak na tym skrzyżowaniu OP-a, gdybym był pojazdem A i wjechał na lewy pas, a wtedy B by mi się #!$%@?ł przede mnie, zamiast wjechać normalnie na prawy pas, to bym się zdziwił.
  • Odpowiedz
@melekhov: Przede wszystkim należy to skrzyżowanie traktować jako zwykłe, duże skrzyżowanie ze światłami. Dlatego pierwszeństwo ma B, bo skręca w prawo. Zamykam temat :P
  • Odpowiedz
@Polinik: Fakt, światłą są nad znakami ale skoro oba pojazdy mają zielone to chyba później znaki decydują o pierwszeństwie (pisze o 1szym obrazku) ale kodeksu na pamięć nie znam.
  • Odpowiedz
@kanciak12:
Nie. Nawet jak oba mają zielone to znaki wciąż nie obowiązują.
Jeśli działa sygnalizacja świetlna to w tym przypadku nie ma drogi podporządkowanej, tylko są dwa pasy, które łączą się w jeden. A jak dwa pasy łączą się w jeden -- to pierwszeństwo ma pojazd z prawej strony.

Natomiast fakt, że skrzyżowanie jest #!$%@? zaprojektowane, bo na drodze jeden rzut oka na oznakowanie powinien dawać jasność sytuacji, zamiast łamigłówki.
  • Odpowiedz
@melekhov: wybrałam odpowiedź A (nie zauważylam sygnalizacji). Po przeczytaniu komentarzy mogłam zrozumieć swój błąd. Bardzo się cieszę, że mirko pozwala mi się uczyć nowych rzeczy i dziękuję za możliwość zapoznania się z taką nietupową sytuacją z którą nie miałam jeszcze kontaktu na drodze.
  • Odpowiedz
JEDZIESZ W PRAWO NA ZIELONYM - MOŻESZ NAWET ZAMKNĄĆ OCZY I JAZDA, MASZ PIERWSZEŃSTWO


@komentarze: JEDZIESZ W PRAWO NA ZIELONYM Z ZAMKNIĘTYMI OCZAMI I JESTEŚ MORDERCĄ PIESZEGO NA PASACH
  • Odpowiedz
@melekhov oczywiście, że B. Ale czy ta sytuacja naprawdę znajduje miejsce w rzeczywistości? Wg. mnie w momencie gdy A ma zielone to B powinno mieć czerwone, albo co najwyżej strzałkę warunkową.
  • Odpowiedz