Wpis z mikrobloga

@Gaboleusz: ponieważ:
Hierarchia ważności na drodze:
1. Najważniejsze są sygnały i polecenia dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli,
2. Sygnały świetlne,
3. Znaki drogowe,
4. Normy zawarte w przepisach kodeksu drogowego, np. reguła prawej reki.

na małych drogach nie maluje się pasów i omijasz wtedy np. punkt 3.. ja #!$%@?
@melekhov: Okej, spojrzałem jeszcze raz i przyznaję rację. "A" skręca w lewo, "B" ma zielone - wiem kto jedzie.

Anyway - jakbym jechał to wiem, że skręcając w lewo mam uważać - a tutaj na schemacie jak widzę wszystkie znaki (w tym nieaktywne poprzez działającą sygnalizację) to ględzę od rzeczy.
@aanndrzej: to jest niemożliwe, chyba że A wjedzie na czerwonym. Czerwone pali się jednocześnie dla A i B, z tym że B ma ułatwienie w postaci strzałki warunkowej i nie musi stać aż do zapalenia się zielonego.
Hierarchia ważności na drodze:


@komentarze: Dobrze kolego, ale odróżnij dwie sprawy:
1. Pierwszeństwo ma A, hurr durr, gupki z was!!
2. Pierwszeństwo ma B, ale skrzyżowanie jest bardzo #!$%@? i trzeba by to zmienić, bo nie jest to oczywiste (patrząc po tym, jak dużo ludzi twierdzi, że A ma pierwszeństwo).

Droga to nie miejsce na szarady i zagadki - wszystko powinno być jasne i przejrzyste. Skoro coś nie jest dla użytkowników
@Yahudi: zgadzam sie w 100 procentach, ale ze pytanie OPa bylo o pierwszeństwo to tylko na to odpowiedzialem :)
tak czy siak szerokosci, a nawet ustapienie pierwszeństwa jakiemus gamoniowi moze nam oszczedzic mnostwo czasu i zdrowia.
Szerokosci
@Ritycho: widzę te gównoburze i odechciewa mi się żyć.
Będę wam specjalnie wjeżdzał w dupę w tych sytuacjach, byleby jak najwięcej z ubezpieczenia otrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najpierw są światła. Potem znaki drogowe. Światło NIE JEST KIERUNKOWE CZYLI OZNACZAJĄCE BEZWARUNKOWY BEZPIECZNY PRZEJAZD. Plus jakby komuś to było mało mamy ZNAK USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZY POJEŹDZIE B.
Na zdjęciu nawet jest warunkowa strzałka jazdy w prawo przy pojeździe
Plus jakby komuś to było mało mamy ZNAK USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZY POJEŹDZIE B.

Na zdjęciu nawet jest warunkowa strzałka jazdy w prawo przy pojeździe B. WARUNKOWA.

Więc A sobie jedzie na wyjebce a pan B sobie czeka.


@TymRazemNieBedeBordo: Nie masz racji, to jest dokładnie taka sytuacja jak na każdym innym skrzyżowaniu. np. tu. B jedzie pierwszy, C czeka (A czeka, ale to oczywiste). Tak samo w oryginalnej sytuacji z posta -
Yahudi - > Plus jakby komuś to było mało mamy ZNAK USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZY POJEŹDZIE...

źródło: comment_8VarOpyEyI1EoDuEFgZXbFTgC6ecIUnS.jpg

Pobierz
Imho jesli B zdazy wjechac przed A to nic się nie stanie, ale jesli A strzeli ze sprzegla i odpali podtlenek lpg i B nie zdazy wjechac to B musi ustapic
@BordowaZielonka:

Będę wam specjalnie wjeżdzał w dupę w tych sytuacjach, byleby jak najwięcej z ubezpieczenia otrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najpierw są światła. Potem znaki drogowe. Światło NIE JEST KIERUNKOWE CZYLI OZNACZAJĄCE BEZWARUNKOWY BEZPIECZNY PRZEJAZD. Plus jakby komuś to było mało mamy ZNAK USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZY POJEŹDZIE B.

Na zdjęciu nawet jest warunkowa strzałka jazdy w prawo przy pojeździe B. WARUNKOWA.


A na schemacie sygnalizator pokazuje sygnał
@TymRazemNieBedeBordo: No. I jak skręcasz w prawo, a ktoś jedzie główną to mu musisz ustąpić. Jeżeli natomiast skręcasz w prawo, a ktoś jedzie "twoją" drogą z naprzeciwka i skręca w lewo, to on musi ci ustąpić. Takich skrzyżowań są setki, tylko akurat tutaj ktoś zrobił trochę większą wysepkę niż zwykle i stąd niewprawni kierowcy popełniają błędy.