Wpis z mikrobloga

@wygibus:
@Emes91: ale zdajecie sobie sprawę z tego, że w tej sytuacji oboje skrecajacy mogą zająć dowolny pas ruchu? Tam nie ma wyznaczonych pasów do skrętu, A może zająć zarówno lewy jak i prawy, B tak samo.
  • Odpowiedz
@melekhov: Jak ktoś ma dużo czasu i chęci to może poszukać haka w tym rozporządzeniu: https://pl.scribd.com/doc/81391910/czerwona-ksiazeczka
Po pobieżnym przeglądaniu działu z sygnalizacją nic nie znalazłem, więc takie skrzyżowanie jest zgodne z rozporządzeniem.
Co ciekawe stanowisko inżyniera ruchu jest jednym z niewielu w samorządzie, na którym siedzi realna groźba wejścia prokuratora w razie spieprzenia czegoś. Ja bym się bał takie coś zatwierdzić.
  • Odpowiedz
@Negard: Ta, która jest na samym końcu hierarchii i obowiązuje dopiero kiedy nie ma kierującego ruchem, sygnalizacji świetlnej ani oznakowania pionowego/poziomego, które by sygnalizowały inaczej?
Nie, zdecydowanie nie.
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie:
To skoro obaj mają zielone światło to pierwszeństwo ma ten z prawej strony, prawda?

Dlaczego wg Ciebie pojazd z prawej strony ma ustąpić pojazdowi z lewej strony? Zmieniło się coś w ogólnych przepisach PORD?
  • Odpowiedz
@Piaer:Oczywiście, co innego kodeks drogowy, co innego zdrowy rozsądek. Mój tata zawsze powtarza że co z tego że Ty przed policją udowodnisz pierwszeństwo, jak będziesz miał zniszczony samochód
  • Odpowiedz
Coś nowego - stosowanie sygnalizacji i znaków pierwszeństwa jednocześnie. Tego nie znałem. Aż strach wyjeżdzać na ulice mając świadomość że tacy jak ty nimi jeżdzą.


@mister_pink: pomyśl co oni robią jak za światłami na skrzyżowaniu jest STOP ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@melekhov: jakby się oba spotkały to A ma pierwszeństwo, ale A ma najpierw zielone, później czerwone światło, a B ma tylko jedno światło, zielone i ono pojedzie pierwsze. Ale jeśli naraz by się spotkały to A powinno jechać pierwsze, bo jedzie po drodze głównej, B dopiero się do niej dołącza.
  • Odpowiedz
Krótko: możesz zająć dowolny pas. Koniec.


@Kierownikdzialuzycie000: Oczywiście, że możesz - ustępując przy tym pierwszeństwa pojazdom, które już są na pasie, który chcesz zająć. Czytaj: samochód B. Z czym próbujesz się kłócić?

ale zdajecie sobie sprawę z tego, że w tej sytuacji oboje skrecajacy mogą zająć dowolny pas ruchu? Tam nie ma wyznaczonych pasów do skrętu,


@Krupier: Jak nie masz wyznaczonych pasów do skrętu? Rozumiem, że te gigantyczne strzałki na
  • Odpowiedz
Oczywiście, że możesz - ustępując przy tym pierwszeństwa pojazdom, które już są na pasie, który chcesz zająć. Czytaj: samochód B. Z czym próbujesz się kłócić?


@Emes91: że co proszę? To wiedz, że A w ogóle na tym pasie nie ma prawa się znaleźć, ponieważ zgodnie z regułą prawej ręki musi ustąpić B przy wjeździe na skrzyżowanie.
  • Odpowiedz
Potrafisz podać chociaż jeden mglisty powód dlaczego samochód B z zielonym światłem -- miałby ustąpić A pierwszeństwa?


@Polinik: Gdyż to on włącza się do ruchu i wjeżdża na drogę, na której już samochód A się znajduje?
  • Odpowiedz
@Kierownikdzialuzycie000: O czym Ty gadasz, bo nawet nie rozumiem? Dokładnie, jak piszę - pojazd A MOŻE wjechać na prawy pas, ale MUSI ustąpić pojazdowi B, gdyż w przepisach jest wyraźnie napisane, że przy dwóch pojazdach wjeżdżających na ten sam pas, pierwszeństwo ma ten wjeżdżający z prawej. Natomiast jakby A wjechał na lewy pas, nie byłoby żadnego problemu, dlatego napisałem na wyrost trochę, że "powinien" to zrobić.
  • Odpowiedz
@Emes91: Facet, #!$%@?, gmatwasz na potęge.

Sytuacja tutaj jest prosta jak drut: samochód A musi ustąpić ponieważ na skrzyżowaniu skręca w lewo, natomiast B ma pierwszeństwo przed nim bo skręca w prawo i koniec. A nie jakieś brednie o wjeżdżającym z prawej. Ten przepis na który się powołujesz ma odniesienie do sytuacji gdy 2 auta poruszają się tą samą drogą i zmieniają pas w tym samym momencie i wtedy oczywiście pierwszeństwo
  • Odpowiedz
Gdyż to on włącza się do ruchu i wjeżdża na drogę, na której już samochód A się znajduje?


@Palwed: Skręcanie w prawo na skrzyżowaniu to włączanie się do ruchu? O #!$%@? co za bełkot
  • Odpowiedz
@Palwed:

B ma zielone światło.
B za sygnalizatorem nie ma żadnego znaku (świetlnego/pionowego/poziomego), który by odwoływał zielone światło.
B jest z prawej strony.

I mimo to B ma ustąpić?
  • Odpowiedz