Wpis z mikrobloga

@blend: a mozesz doprecyzować? jakich filmów - siedzenie na dupie i nadawanie na yt, czy raczej coś mobilnego? I gdzie chcesz ten mikrofon przymontować, ma być dołączany do kamery, telefonu, czy w ogóle ma to być rejestrator?
@blend: jeśli do kamery to przede wszystkim rozchodzi się o to jakie mikrofony ta kamera obsługuje. Ale jeśli to ma być w domu to zgaduję, że nagrywasz tą kamerą bezpośrednio do kompa a wtedy to bardziej bym polecał jakis pojemnościowy mic na usb, np coś od blue microphones
@blooop: Ale to rzeczywiście jest trwałe i dobrze nagrywa czy lepiej w coś lepszego inwestować? Mam już dosyć, bo nawet przed chwilą ułamało mi się jakieś plastikowe gówno od statywu.
@blend: Z Rode mialem styczność głównie ze studyjnymi mikrofonami, które są mega solidne (ciężki kawał żelastwa) i bardzo dobrze brzmiące (jak na swoją cenę), niestety nie miałem do czynienia z micami do kamer, ale sądzę, że też nie powinno być źle
@blend: To zależy od budżetu. Po taniości NT1-A Kit (zestaw z filtrem i koszykiem do statywu), trochę lepiej NT2-A Kit (warto dopłacić bo można sobie ustawić charakterystykę i ma wbudowany filtr górnoprzepustowy), no i tak jakby rozwinięciem możliwości NT2-A jest NT2000, w którym te wszystkie ustawienia są płynne.

Pamiętaj też, że studyjne pojemnościowe potrzebują specjalnego zasilania Phantom, dostarczanego przez XLR z przedwzmacniacza, lub karty dźwiękowej. Jeśli nie masz ani tego ani
@blend: Generalnie da radę, ale nagrywanie pianina to temat na dość długi artykuł, i o ile jenym mikrofonem "się da" do raczej to wyjdzie cienko i mocno nie polecam. Pianino czy fortepian to instrument, w którym położenie mikrofonu daje zupełnie różne efekty, dlatego też żeby wszystkie niuanse wyłapać najlepiej nagrywać na raz kilkoma i wg. mnie jak nie masz specjalnie o tym pojęcia to lepiej poszukać jakiegoś realizatora, który to wszystko