Wpis z mikrobloga

Mirki z #warszawa moja dziewczyna miała dziś wypadek na #motocykle
Może ktoś jechał, ktoś coś widział Jeśli tak, proszę o informacje. Repost z FB:
Kochani, muszę prosić was o pomoc. Moja dziewczyna miała w dniu dzisiejszym wypadek motocyklowy - 14.09.2016 r. około godziny 15:40. Jechała Wisłostradą od strony Łomianek w kierunku centrum, lewym pasem jak zaznaczono. I teraz - prawdopodobnie:
Jechała za jasnym samochodem w stylu KIA albo coś takiego. Samochód zaczął zjeżdżać na środkowy pas ustępując jej miejsca na lewym. Z jej relacji: W momencie gdy była na wysokości tego samochodu, ten zaczął wracać na lewy pas. Została zepchnięta na barierki energochłonne i prawdopodobnie ściągnięta z motocykla przez siłę tarcia o barierkę. Z relacji świadka - kierowca samochodu po zdarzeniu przyhamował a następnie pojechał dalej.
Jeżeli ktokolwiek jechał w tym czasie Wisłostaradą/Wybrzerzem Gdyńskim i widział COKOLWIEK co może być pomocne, posiada nagranie lub wie coś więcej o zdarzeniu, proszę o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, tel. (22) 603-77-55 ewentualnie osobiście, ul. Waliców 15 lub do mnie na priv.
fotograf_warszawiak - Mirki z #warszawa moja dziewczyna miała dziś wypadek na #motocy...

źródło: comment_DobqfKC2qbW1aBMiuBhusrR0dmgXjFWr.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: O którą część ręki chodzi? Dłoń? Część od dłoni do łokcia? Rozumiem że ręka jest cała (brak złamania) natomiast ucierpiało ciało/skóra? Jeśli ręka jest sprawna to prawdopodobnie uda się lekarzom wszystko ogarnąć. Ważne będzie leczenie poszpitalne. Jeżeli znajdziecie kogoś ogarniętego w temacie to może się uda uniknąć blizn.
Co do samego zdarzenia to coraz więcej kierowców jeździ z wideo rejestratorami więc jeżeli monitoring niczego nie wykaże może prywatne wideo
  • Odpowiedz
@liet: co to ręki - to niestety widziałem na odcinku od nadgarstka do łokcia kość na wierzchu. Nie wiem czy jest złamana. Prawdopodobnie złamaną ma drugą rękę.
Jadę do szpitala się czegoś dowiedzieć. W nocy była operowana.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: Dobra, to tak obiektywnie z pozycji postronnego obserwatora. Cała historia prawdopodobnie wyglądała tak, że twoja dziewczyna nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu przed nią. Kierowca tego pojazdu nie popełnił żadnego przestępstwa ani wykroczenia. Wolno mu było zmienić pas z lewego na środkowy, jak również zaraz po tym wrócić z powrotem na lewy. Owszem, powinien się upewnić, czy na lewym pasie nikogo nie ma - ale spróbuj mu udowodnić, że
  • Odpowiedz
@g455: Nie byłeś obserwatorem, więc jesteś tylko komentatorem wydarzenia. W dodatku twoja wypowiedź jest pełna wewnętrznych sprzeczności.

Kierowca tego pojazdu nie popełnił żadnego przestępstwa ani wykroczenia

Owszem, powinien się upewnić, czy na lewym pasie nikogo nie ma


Nie upewnił się, że nikogo nie ma na sąsiednim pasie. Nie widzisz -
  • Odpowiedz
  • 2
@g455 od czego sa szyby? obserwacja otoczenia to nie tylko lusterka. Na rondzie patrzy się przez szyby zmieniajac pas, bo martwy punkt ;) Nie mając pewności nie wolno zmienic pasa. czy to motorem czy autem.
@MotoKubaPL +1
  • Odpowiedz
@g455: aż starch pomyśleć że takie pajace jak Ty jeżdżą po drogach.

Wolno mu było zmienić pas z lewego na środkowy, jak również zaraz po tym wrócić z powrotem na lewy.


@g455: i to bez sprawdzania czy wymusi pierwszeństwo czy nie? no puknij
  • Odpowiedz
@sebawo: nie było kontaktu z pojazdem. Na ta chwile policja musi znalezc pojazd drugiego uczestnika. Nie chce pisac, ze sprawcy bo nie jestem policja ani sad.
Nie wiadomo czy bedzie latac, na razie lekarze skladaja jej lewa reke, potem zajma sie prawa. Nogi cale.
  • Odpowiedz
@tosyu: Przesłanie było takie: średnia prędkość na Wisłostradzie (w tym miejscu) to około 100km/h, na lewym pasie więcej. V max dla CBF125 to 120km/h. Trudno nazwać poruszanie się z prędkością o 10-20km/h wyższą od reszty ruchu #!$%@?.
  • Odpowiedz