Wpis z mikrobloga

@PurePC_pl: można by jeszcze wymienić radiator na nieco bardziej płaski o ile da się go zmienić bez większych problemów i inny radiator się tam zmieści. ja podejrzewam, że to była kwestia pieniędzy. po prostu ktoś miał takie, a nie inne podzespoły i musiał to jakoś złożyć do kupy.
Prywatnie? Dobrali podzespoły z głową.

Służbowo? Mamy tyle płyt głównych, że to nie problem znaleźć inną bez podobnego problemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PurePC_pl: ktoś najpierw kupił płytę główną z PC, potem dokupił kartę grafiki, która ma swoje rozmiary, wymiana płyty głównej, to kolejne wydatki, imho nie takie złe rozwiązanie jak na domowe warunki ;P
@Zatwardzenie: No dlatego przy zakupie nowych części sprawdza się ich wymiary oraz kompatybilność. By nie było właśnie takiego problemu. Podobnie sprawa ma się z obudowami - ilość miejsca na długie karty czy wysokie chłodzenia procesora.
@kacpervfr: Sprzedamy jako nówkę sztukę nieśmiganą, może nawet zwiększymy cenę ze względu na DESIGN. ( )


@nom_om: Oczywiście. Jeśli radiator nie dotyka karty - nie ma prawa dojść do żadnego zwarcia. A jako, że metal został tylko wygięty nadal będzie spełniał swoją rolę, czyli przewodnika ciepła. Innymi słowy mostek płyty głównej nadal jest chłodzony. Prawdopodobnie spadnie wydajność ze względu na bliskość PCB karty graficznej ale
@PurePC_pl: Prawie wszystkie kable trzeba było odpiąć, najgorzej było potem podpiąć wentylatory z obudowy, bo kable były krótkie. Zeszłoby mi pół godziny z tym, ale zeszły dwie, bo nie wiem dlaczego karta nie chciała wejść do końca z jednej strony w gniazdo i nie działała. Ostatecznie okazało się, że durny bios był przestawiony na kartę zintegrowaną i dlatego nie było obrazu.
http://www.wykop.pl/wpis/19087975/mirki-nie-moge-przekrecic-karty-czesci-za-bardzo-o/
Podobnie sprawa ma się z obudowami - ilość miejsca na długie karty czy wysokie chłodzenia procesora.


@PurePC_pl: powiedzcie mi czy DDR4 Vengeance LED wejda pod coolermaster V8. Pamieci niby 49mm wysokości, cooler niby kompatybilny do 50mm. Jakbyście jeszcze to na asusa Z170-Premium założyli to skakałbym z radości