Wpis z mikrobloga

@PurePC_pl: można by jeszcze wymienić radiator na nieco bardziej płaski o ile da się go zmienić bez większych problemów i inny radiator się tam zmieści. ja podejrzewam, że to była kwestia pieniędzy. po prostu ktoś miał takie, a nie inne podzespoły i musiał to jakoś złożyć do kupy.
  • Odpowiedz
Prywatnie? Dobrali podzespoły z głową.

Służbowo? Mamy tyle płyt głównych, że to nie problem znaleźć inną bez podobnego problemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PurePC_pl: ktoś najpierw kupił płytę główną z PC, potem dokupił kartę grafiki, która ma swoje rozmiary, wymiana płyty głównej, to kolejne wydatki, imho nie takie złe rozwiązanie jak na domowe warunki ;P
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: No dlatego przy zakupie nowych części sprawdza się ich wymiary oraz kompatybilność. By nie było właśnie takiego problemu. Podobnie sprawa ma się z obudowami - ilość miejsca na długie karty czy wysokie chłodzenia procesora.
  • Odpowiedz
@kacpervfr: Sprzedamy jako nówkę sztukę nieśmiganą, może nawet zwiększymy cenę ze względu na DESIGN. ( )


@nom_om: Oczywiście. Jeśli radiator nie dotyka karty - nie ma prawa dojść do żadnego zwarcia. A jako, że metal został tylko wygięty nadal będzie spełniał swoją rolę, czyli przewodnika ciepła. Innymi słowy mostek płyty głównej nadal jest chłodzony. Prawdopodobnie spadnie wydajność ze względu na bliskość PCB
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Prawie wszystkie kable trzeba było odpiąć, najgorzej było potem podpiąć wentylatory z obudowy, bo kable były krótkie. Zeszłoby mi pół godziny z tym, ale zeszły dwie, bo nie wiem dlaczego karta nie chciała wejść do końca z jednej strony w gniazdo i nie działała. Ostatecznie okazało się, że durny bios był przestawiony na kartę zintegrowaną i dlatego nie było obrazu.
http://www.wykop.pl/wpis/19087975/mirki-nie-moge-przekrecic-karty-czesci-za-bardzo-o/
  • Odpowiedz
Podobnie sprawa ma się z obudowami - ilość miejsca na długie karty czy wysokie chłodzenia procesora.


@PurePC_pl: powiedzcie mi czy DDR4 Vengeance LED wejda pod coolermaster V8. Pamieci niby 49mm wysokości, cooler niby kompatybilny do 50mm. Jakbyście jeszcze to na asusa Z170-Premium założyli to skakałbym z radości
  • Odpowiedz