Wpis z mikrobloga

Zastanawiam mnie to, że większość ludzi a na pewno młodzi, ma smartfony. A i tak czekają w zajebiście długich kolejkach by kupić bilet. Rozumiem ludzi starszych, ale młodzi powinni być trochę bardziej ogarnięci w XXI wieku. Przecież wystarczy wejść w tel i kupić taki bilet kilkoma kliknięciami. Stanie w kolejkach to taka forma masochizmu??, ktoś umie mi to wytłumaczyć?? #oswiadczenie #pytanie
#pkp #intercity #pociagi #kolej
Wasky - Zastanawiam mnie to, że większość ludzi a na pewno młodzi, ma smartfony. A i ...

źródło: comment_AMW0XN8sz1XogLSjrNKYCfP4ODZTM64a.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wasky: też tego nie ogarniam - a potem jeszcze biegnie taki do pociągu - i nie oj... nie zdążył (true story z soboty) a jeśli nie w telefonie/wcześniej przez internet...to jeszcze są biletomaty
  • Odpowiedz
@Wasky O można?
ale ja mam smartfon ale nie mam konta w banku bo nie jestem w matrixie i jak mam kupić, oni może też nie mają i co panie colegonowoczesny XXI wiek? Nie lubię jak banda dysponuje moimi pieniędzmi i dupny zysk z tego mam. Inwestuję w złoto i konto jest zbędne - towar za towar.
  • Odpowiedz
@jedrekk: Ale nie da się kupić dwóch osobnych biletów?? Dawno nie brałem z przesiadką, ale wydaje mi się że nie było by problemu np kupić jeden do Warszawy IC a drugi z Warszawy TLK?? No chyba że bilet z przesiadką jest tańszy od dwóch osobnych??
  • Odpowiedz
@Wasky: da się ale w pkp im dalej jedziesz tym mniej placisz za kilometr więc kupując dwa osobne bilety płacisz dużo więcej, bo "zniżka" za kilometry naliczana jest osobno dla każdego odcinka.

Aczkolwiek wg strony pkp w takim wypadku można złożyć reklamację i uzyskać zwrot nadpłaty, ale jak dla mnie takie rozwiązanie to nie rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@Wasky: W regulaminie intercity jest napisane, ze bilet musi byc wydrukowany, wiec np na szybko sie go nie kupi.
A jak nie mam w domu drukarki to musze leciec do kogos/drukarni.
  • Odpowiedz
@Rinnaneth: > W regulaminie intercity jest napisane, ze bilet musi byc wydrukowany
Nie chce mi się grzebać w regulaminie i sprawdzać czy to prawda, ale bardzo często jeżdżę IC i zawsze mam bilet w telefonie ( ͡º ͜ʖ͡º) Poza tym przecież przy sprawdzaniu biletu skanują kod QR i nie ma różnicy, czy kod jest w telefonie, czy na papierze.
  • Odpowiedz