Wpis z mikrobloga

Mireczki, myślę żeby sprzedać swojego Opla Insignię i kupić sobie Audi A3 Limousine w leasingu - koszt 45k + wkład 5k = 50k, mam działalność więc odliczę sobie przez 3 lata jakieś 15k kosztów. Teoretycznie sprzedając Opla za 35k mam "audi za darmo" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyny minus jest taki, że po 3 latach zostanę bez auta i będę mógł kontynuować leasing, pytanie czy to dobre rozwiązanie? Ktoś brał jakieś #audi w #leasing ? Warto? Nie wiem czy tagów nie za mauo

#samochody #zakupy
  • 39
@skyluker: nie pytam Was o finanse tylko o leasing i o to, czy warto. Jakoś przerasta mnie myśl, że zostanę bez własnego auta, w sensie niby będę miał, ale jednak nie będzie moje po tych 3 latach. O to mi chodzi. Może usunę treść z kasą - chodzi mi tylko o leasing, plusy/minusy
@telekineza: jakiej błachej rzeczy? mi chodzi o opinie nt. leasingu, czy warto jest "zostać bez auta", w sensie czy na dłuższą metę jest to lepsze (według Was) rozwiązanie, czy nie - usunąłem część z kasą i planami/itp
@trucha13657: ok, chciałbym sie tylko upewnić czy ja też wszystko dobrze rozumiem

samochody z strony do której wrzuciłeś link zaczynają się od 100k. Ty zakładasz 5k wkładu własnego oraz około 45k w ratach co miesiąc co sumując daje 50k. Gdzie więc pozostałe 50k?
@trucha13657: Pewnie, że się opłaca, ale nie opłaca się kupować nowego auta, bo po trzech latach tracisz na wartości ponad 30% i cały misterny plan idzie w #!$%@?. Weź używany z wykupem 30 % na trzy lata. Masz stały koszt comiesięczny.
@j2416513: Nie ma. O to chodzi w tym leasingu właśnie. Po spłacie tych 50k (czyli po 3 latach) możesz albo wykupić auto za pozostałe koszta albo wziąć kolejne na leasing. I tu jest właśnie te "coś" - jak masz własne auto, to masz jakąś stabilność. z drugiej strony leasing jest fajny, bo odliczasz sobie połowę VAT'u i zmniejszasz dochodowy o ~300 zł w moim przypadku/msc.