Wpis z mikrobloga

Mireczki, myślę żeby sprzedać swojego Opla Insignię i kupić sobie Audi A3 Limousine w leasingu - koszt 45k + wkład 5k = 50k, mam działalność więc odliczę sobie przez 3 lata jakieś 15k kosztów. Teoretycznie sprzedając Opla za 35k mam "audi za darmo" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyny minus jest taki, że po 3 latach zostanę bez auta i będę mógł kontynuować leasing, pytanie czy to dobre rozwiązanie? Ktoś brał jakieś #audi w #leasing ? Warto? Nie wiem czy tagów nie za mauo

#samochody #zakupy
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trucha13657: To zalezy co ile zmieniasz samochody. Dla mnie płacenie leasingu bez wykupu jest bez sensu. Mozesz wykupić, co jest dla Ciebie kosztem i za równowartość po sprzedaży zrobić wpłatę na kolejny pojazd do leasingu.
  • Odpowiedz
@j2416513: w środku limousine jest nieco mniejsza niż hatchback 3drzwiowy (przynajmniej takie odniosłem wrażenie), wydaje mi się że to kosztem bagażnika. A może z tyłu jest więcej miejsca, nie wsiadałem do tyłu... Ale Insignia znacząco większa i bardziej przestronna. A3 to kompakt a Insignia to pełnoprawny segment D.
  • Odpowiedz
@trucha13657: zastanawiałem się nad kupnem używanego auta jednak ostatecznie zdecydowałem się na leasing. Przez te 3 lata masz przynajmniej pewność że auto Cie nie zawiedzie a tyle co planowałem wydać na używane auto akurat wydam na 3 letni leasing ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trucha13657: ciężko mi teraz wyliczyć dokładnie, ale przykładowo robisz 35k wpłaty brutto, do tego płacisz 2500 brutto raty miesięcznej przez trzy lata i masz wykup na poziomie 25k, to możesz kupic pojazd o wartości około 135k brutto. Do tego pamiętaj, ze musisz mieć pełne AC przez trzy lata. Za tą kasę masz nowe A3 kupa, lub kilkuletnie ładne A6, które bardziej komfortem przypomina Insignie
  • Odpowiedz
@trucha13657: dopiero czekam na auto ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie zamierzam go wykupywać po 3 latach tylko wziąć kolejne.

A z tym że auto mnie nie zawiedzie chodziło o to że kupując auto 3-4 letnie z przebiegiem 100k-150k trzeba się liczyć z tym że niedługo czeka nas jakaś poważniejsza naprawa a nowe auto jest ubezpieczone(w moim przypadku na 5 lat)
  • Odpowiedz
@fdisk: tylko policz sobie koszt tego ubezpieczenia przez 5 lat i kwotę jaka byś potencjalnie w nie wpakował. Trzeba tu wziąć pod uwage roczne przebiegi.
  • Odpowiedz
@Brylant: tak czy tak musiałbym wykupić ubezpieczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w umowie leasingowej mam limit 30k km rocznie co mi w zupełności wystarczy.

W obu przypadkach dochodzą jeszcze koszty eksploatacyjne jednak w przypadku nowego auta nie muszę się martwić poważniejszymi naprawami
  • Odpowiedz
@Brylant: jest to umowa leasingowa jednak tak jak wspomniałem nie zamierzam wykupować auta więc można powiedzieć że traktuje to jako wynajem długoterminowy. Oczywiście decyzja co się stanie z autem po zakończeniu leasingu należy do mnie
  • Odpowiedz
@fdisk: Dla mnie bzdurą jest limit kilometrów. Ja zawsze leasinguje pojazd wskazany przeze mnie i po zakończeniu umowy wykupuje. Albo jeżdzę nim dalej, lub sprzedaje i w to miejsce kupuje inny.
  • Odpowiedz
@fdisk: VAT płacę przy wpłacie, w racie miesięcznej i przy wykupie. Ze względu na rodzaj działalności odpisuje cały VAT, bo mam wpisane wypożyczalnie pojazdów
  • Odpowiedz
@trucha13657: Pamiętaj tylko, że auto w leasingu nie jest Twoje, wiec o niektórych kwestiach nie możesz sam decydować. Poczytaj np. o tym co się dzieje w przypadku stłuczek (nawet parkingowki nie z Twojej winy).
  • Odpowiedz