Wpis z mikrobloga

Ej mirki, mam takiego super klienta na allegro:

Kupił ogrzewacz wody, gdzie jest opisane jak BYK, że zasila go 400V

Po otrzymaniu paczki napisał, że BUBEL nie działa

>Aa Pani go może pod gniazdko 230V podłączała? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak Szczescia_Sczypta, bynajmniej taka jest Polska Norma

ogrzewacz podłączał hydraulik i elektryk [wykwalifikowany] ( ͡° ͜ʖ ͡°)

>Klient poinformowany, że kupił ogrzewacz na "siłę", a został podłączony do sieci 230V, co mogło prowadzić do uszkodzenia ogrzewacza i niestety zwrotu nie przyjmiemy. Co innego gdyby tego nie podłączali do sieci.

Hurrr Durr oszukujo, nie było napisane, że aby sprzęt działał poprawnie należałoby korzystać z sieci trójfazowej \

#!$%@?.exe co za baba xD

pierwsze oskarżenia o podstępną sprzedaż i wyłudzanie

zaproponowałem, żeby zgłosiła się do serwisu, to może jej to przerobią na 230V

postanowiła odesłać paczkę do nas, mimo deklaracji z naszej strony, że nie odbierzemy paczki

paczki nie odebrałem

piszo, że nasyłają policje, allegro, uokik, kontrole skarbowe, policje skarbowe i krzyżowe, naloty dywanowe i żandarmów xDD


No #!$%@? powiedzcie, co zrobić z takimi ludźmi? #!$%@? janusze myślą, że bezkarnie mogą użyć i zepsuć produkt, a następnie zwrócić go pod byle jakim pretekstem bez żadnych konsekwencji?
Ja wiem, że zaraz ktoś napisze, że robisz gównoburze za 200zł, a mogłeś przyjąć towar i mieć spokój.

Czy któryś Mirek orientuje się, jak to dokładnie wygląda w kwestii prawnej w takiej sytuacji?

#allegro #gownoburza
  • 70
  • Odpowiedz
@Szczescia_Sczypta: Może po prostu ostrzegaj ludzi kupujących taki towar, że działa tylko przy 400V? Wtedy nie będą mieli żadnych podstaw do marudzenia.


@janeeyrie: ale jak? Ma jeszcze gdzieś dodatkowo wielkimi kulfonami pisać UWAGA UWAGA TO NIE NA 220V czy co? Nie wystarczy informacja o parametrach zasilania?
  • Odpowiedz
@aret: tak, zdecydowanie wolę gdy sprzedawca samochodów zna się na nich. Wolę też gdy kobita w piekarni wie z czego jest danych chleb i nie spławi mnie tekstem "nie znam się zarobiona jestem - pewnie lamusie źle pokroiłeś chleb, he he, zadzwonię do serwisu, he he, serwis mówi że masz tępy nóż i ten chleb wcale nie był czerstwy, he he"
  • Odpowiedz
@zetisdead: Tak zgadzam się z tym jednak sprzedawca nie musi wiedzieć dlaczego i jak silnik działa albo co się dzieje gdy wypiekamy ciasto. Jego wiedza była wystarczająca by podać specyfikację produktu i to moim zdaniem wystarczy tym bardziej zapewne w swoim sklepie ma setki produktów
  • Odpowiedz
Tak zgadzam się z tym jednak sprzedawca nie musi wiedzieć dlaczego i jak silnik działa albo co się dzieje gdy wypiekamy ciasto.


@aret: I jeszcze byłoby fajnie gdy sprzedawca ci nie wmawiał, że zepsułeś silnik, bo miałeś mniej niż 3/4 paliwa w baku (piję do wciskania przez @Szczescia_Sczypta babie, że podłączenie ogrzewacza pod 230V zamiast 400V uszkodziło go).
  • Odpowiedz
  • 0
@Szczescia_Sczypta ja tam elektryk nie jestem, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby podłączenie pod niższe napięcie niż znamionowe miało cokolwiek zepsuć. Nie odebrałeś sprawnego urządzenia, które miała prawo zwrócić.

Tak jak napisał @mirasek e-sąd i przegrywasz sprawę
  • Odpowiedz