Wpis z mikrobloga

Patrzcie Mirki jakiego mi się udało złapać kampera na #czarneblachy!
Mam sporo zdjęć aut na czarnych, ale to wydaje mi się niezłym rarytasem. Teraz mało kogo stać na kampera, a co dopiero kilkanaście lat temu. W dodatku ten ktoś nie wymienił go na nowszy model.

Wyprzedzając go dopiero po chwili do mnie dotarło to co zobaczyłem. Specjalnie zjechałem potem na stację benzynową żeby dać się mu wyprzedzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz p10trek - Patrzcie Mirki jakiego mi się udało złapać kampera na #czarneblachy!
Mam s...
źródło: comment_YW4fCQiVQzRa25eQNsPkaPFy139g01zY.jpg
  • 9
@Guillem: Możliwe, chociaż w takich wypożyczalniach raczej szybko auta się zużywają i muszą je często zmieniać.
Wolałbyś pożyczyć 3-letniego czy 20-letniego kampera?
@p10trek:
W kamperach nawet nie chodzi o koszt samego samochodu, tylko o to że w naszym durnym państwie trzeba utrzymywać ciągłość OC, nawet jak auto przez większość czasu stoi.
Na zachodzie można w urzędzie czasowo wycofać pojazd z ruchu, u nas taka opcja nie wchodzi w grę.
Dlatego tym bardziej szacunek dla właściciela że przez tyle lat utrzymywał tego kampera...
@oficer-prowadzacy: W Niemczech możesz mieć Saisonkennzeichen polegające na tym, że jeździsz od np. maja do października, a przez dalszą część roku samochód stoi sobie w garażu i się zań nie płaci.
U nas podobno lobby złomiarskie doprowadziło do tego, że nie można wyrejestrować czasowo pojazdu.
I to jest chamskie, bo jakbym chciał sobie założyć mini kolekcję youngtimerów, to trzeba płacić kilka oc jednocześnie, a jak wyrejestrujesz, to pojeździsz dopiero za kilka
@oficer-prowadzacy: Zgoda, chociaż ciągłość OC jest od stosunkowo niedawna. Jakieś 15 lat temu można było chyba kombinować sobie z opłacaniem tylko na parę miesięcy. Tak jak mówisz jest to chory przepis zwłaszcza w przypadku pojazdów używanych sezonowo - motocykle, quady, youngtimery, przyczepy, kampery itp.