Wpis z mikrobloga

Mirki Mirki temat: kuchnia na wymiar. Z tego co czytam od jakiegoś czasu to jeśli chodzi o sieciowki ludzie piszą o Ikea i BRW. Macie jakieś doświadczenia z tymi firmami? Co do mniejszych firm to za dużo nie mogę znaleźć opinii, może macie coś do polecenia? Dodam że chodzi o #krakow
Dodatkowo może zna ktoś jakiś program freeware do projektowania 3d albo po prostu do mieszkań, cudów się nie spodziewam, ale na razie za bardzo mi nie podchodzą.
#kuchnia #budownictwo #budujzwykopem #projektowanie
  • 36
@kemping: Jak meble na wymiar to ani Ikea ani BRW :D Przerabiałem niedawno temat, u stolarza wyszła mi podobna kwota jak meble z Ikei, a dopasowane idealnie, jakość podobna no i składają Ci to w cenie. Przejedź się do Kalwarii, przy rynku jest okrąglak gdzie się lokalsi wystawiają, na pewno znajdziesz coś dla siebie ;)
@kemping: jak meble do kuchni to tylko z ikea. Tylko bierz te lepsze podzespoły. U stolarza zrobi ci na chińszczyźnie, w Ikei szuflady są na prowadnicach bluma. Poza tym, jeśli chcesz w połysku, to stolarz zrobi ci za 2x więcej, bo lakierowanie, bo akrylux (który się #!$%@? po roku) itd. W ikei masz 25 lat gwarancji na elementy, stolarz da ci dwa. A jeśli chcesz jeszcze taniej, to pojedź do ikei
@Nuuk: Ale zrobisz co zechcesz, zaraz się zleci chmara ludzi, która będzie mówić że januszex lepszy jak ikea, ale nie, nie jest lepszy. Sam złozysz, sam dopasujesz i będziesz mieć pewność, że gra i burczy, a nie, że prowadnice to chińszczyzna, elementy są #!$%@? spasowane u janusza a luzu wszędzie danego po 10 cm. ;] rób jak chcesz, to moje zdanie.
@kemping: są, mam je dwa lata. Mam znajomych stolarzy, którzy patrzyli na to, i mówili, że trzeba by było wyłożyć potężne pieniądze, żeby zrobić tak kuchnię u nich. O wiele wyższe.

Ja mam w kuchni 16 szuflad, 2 karuzele, 3 kosze siatkowane, wszystko na cichym domyku, a fronty laserowo oklejane nie na brzegach jak w akryluxie, tylko na bokach. Idź do stolarza i zamów coś w takiej specyfikacji. Oko ci zbieleje.
@Nuuk: Są po prostu kuchnie i kuchnie. Janusz zrobi ci na chińszczyźnie, a każdy element jaki byś chciał mieć trochę lepszy to cena pójdzie tak, że się zesrasz.
@Nuuk:

jak meble do kuchni to tylko z ikea. Tylko bierz te lepsze podzespoły. U stolarza zrobi ci na chińszczyźnie, w Ikei szuflady są na prowadnicach bluma.


Stolarz Ci zrobi na czym będziesz chciał.

Poza tym, jeśli chcesz w połysku, to stolarz zrobi ci za 2x więcej, bo lakierowanie, bo akrylux (który się #!$%@? po roku) itd.


Jak pisałem wyżej, wyszło mi cenowo podobnie jak z Ikei.

W ikei masz 25
@kemping: już nie wspominając o tym, że wszystkie dodatkowe elementy kuchni takie jak wypełnienia szuflad na noże, kosze na śmieci itd. pasują co do milimetra i super się sprawdzają.
Jak pisałem wyżej, wyszło mi cenowo podobnie jak z Ikei.


@piozag:
Nie ma szans, żeby ci wyszło. Po prostu porównałeś różne specyfikacje i wyciągnąłeś błędne wnioski. Takie jest moje zdanie. Jeździłem po stolarzach w jednym z najtańszych miast Polski czyli Białymstoku, i wszędzie śpiewano mi prawie 2x za IDENTYCZNĄ specyfikację, czyli 16 szuflad, 3 kosze, 2 karuzele, akrylux lub połysk, blum w szufladach i na zawiasach. Cena wychodziła prawie 2x wyższa.
@kemping: jeszcze pytanie czy nowe budownictwo czy stare? Ja w bloku z lat 70 mam takie proste ściany, że w zasadzie nie wiem po co zastanawiałem się nad prostokątami z Ikei :D
@kemping: jeszcze pytanie czy nowe budownictwo czy stare? Ja w bloku z lat 70 mam takie proste ściany, że w zasadzie nie wiem po co zastanawiałem się nad prostokątami z Ikei :D


@piozag: Mieszkam w kamienicy z lat 60tych, która kąt 90st. widziałą tylko w słowniku. Dałem zapasu 5cm po boku i do podsufitki i było okej.