Wpis z mikrobloga

@Mike-Wazowski: Jak nie lepsze? Słuchawki na mini jacka mają dwa podstawowe problemy: problematyczną wtyczkę i analogowy sygnał. Narzekasz, bo aktualnie używasz takich słuchawek - tak samo, jak narzekali ludzie, którzy mieli większość swoich danych na dyskietkach. "Może i nośniki USB mieszczą więcej, ale ja ich nie mam i kupować nie zamierzam, mam moje dyskietki"

W przyszłości będziesz używał bezprzewodowych słuchawek albo przewodowych z USB-C i będziesz się dziwił, jak mogłeś bronić
@Zergall: @SmellySocks:

Słuchawki na mini jacka mają dwa podstawowe problemy: problematyczną wtyczkę


Co w niej problematycznego? Jack 3,5 jest stosunkowo solidny i nigdy nie miałem problemu, żeby wyrobił się i nie stykał.

analogowy sygnał


A chcesz cewki w przetwornikach napędzić sygnałem cyfrowym? W słuchawkach na USB będzie to samo tylko przetwornic DAC i końcówkę mocy będziesz miał w słuchawkach a nie w telefonie. Przy tym poziomie sygnału i długości kabla
Co w niej problematycznego? Jack 3,5 jest stosunkowo solidny i nigdy nie miałem problemu, żeby wyrobił się i nie stykał.


@Mike-Wazowski: to ciekawostka, bo prawie słuchawki jakie zajechałem kończyły w ten sam sposób - przestawała grać jedna słuchawka przez uszkodzenie mechaniczne jacka 3.5. Jeden czy dwa wyjątki to były sytuacje kiedy połamał się sam bolec jacka...

@Mike-Wazowski: sto lat temu w sony ericssonach też miałem przejściówkę na jacka, więc historia
@coo84: ile by nie kosztowała to znając apple będzie tak samo trwała jak kable lajtning, narzekasz na rozwalające się słuchawki a ja sprzedaję w tygodniu po 15-20 kabli do ajfona 5 bo się #!$%@?ą
@elemenTH: ale sprzedajesz jakieś porządne czy aliexpresówki po 40 centów? wydaje mi się że lightning wytrzymałościowo nie ma problemów i jest dużo wytrzymalszy od microusb które wyrabia się od samego wsadzania do gniazda (już nie mówiąc o gnieździe)
lightningi się psują bo kosztują chore pieniądze i każdy ma jeden kabel i go wszędzie ze sobą ciąga, ja samych microusb mam ze 12 w strategicznych miejscach