Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam #huawei #p8 z Orange na abonament. Dostałem go z sieci w kwietniu 2016 roku, w tym momencie ma około 5 miesięcy. Problem jest następujący: w jednym miejscu na ekranie jest jaśniejsze miejsce, wielkość to około 1 cm2, wifi gubi sygnał w pracy/w domu, telefon potrafi się samoczynnie zrestartować. Trochę sporo wad jak na pięciomiesięczny telefon :D Teraz sprawa reklamacji/rękojmi. Do którego serwisu wysłać telefon(Regenersis, CSSOnline), czy jeżeli wysłałbym go na rękojmię to mogą mi go wymienić na nowy model?

EDIT: Doczytałem na stronie, że na rękojmię powinienem oddać telefon tam gdzie go kupiłem czy Orange. http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/ Prawda to?

#serwisgsm #gwarancja #rekojmia #telefony #serwis
  • 5
@sskowron: na rękojmie do miejsca zakupu, czyli jak kupiłeś w orange to w orange. Za pierwszym razem nie muszą ci wymienić na nowy, jeżeli naprawa będzie możliwa to go naprawią. Dopiero za drugim razem żądanie wymiany/zwrotu pieniędzy musi być spełnione

na gwarancji to średni wybór, oba serwisy są znane z bycia mega gównem i niszczenia telefonów, no ale tak czy siak orange do któregoś wyśle. Więc zrób bardzo dokładną dokumentację fotograficzną
@rdy: czytałem o tym, że oba potrafią jeszcze bardziej uszkodzić sprzęt, aczkolwiek pod koniec gwarancji wysłałem do Regenersis Motorolę Moto G 1st gen i wymienili mi ekran + tylni aparat :)

Rozumiem, że nie przeszkadza to, że telefon dostałem na przedłużenie przez internet w Orange i w takim przypadku mogę go oddać w dowolnym salonie Orange?
@sskowron: Wg mnie dużo ci nie da czy to rękojmia czy gwarancja, bo operator na pewno ma umowę z tymi serwisami w przypadku rękojmi. Jedynie będzie związany tymi 14 dniami.

Ja kiedyś oddałem na gwarancję do CSS i nie było problemu.
@sskowron: masz gwarancję 3 lata door to door na ten telefon. hicare - punkty serwisowe - albo jak masz blisko tam, albo dzwonisz na infolinię, przyjeżdża kurier, zabiera telefon, naprawa w 5 dni roboczych. przez orange będziesz się miesiąc #!$%@?ł.