Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, jestem sobie ja oraz mój #rozowypasek, ja 28 lat, ona 26. Okazało się, że od jakiegoś czasu jest w ciąży. Ogólnie fajnie, cieszę się, bo pracy nie mam może rewelacyjnie, ale na wszystko nam starcza i bardzo fajnie się nam żyje. Niestety, wywiązała się kłótnia o imię dla dziecka. Mój pasek uparł się, że "nie będzie dawać pospolitego imienia dla dziecka" i ona zawsze marzyła, by mieć syna Maksyma i córkę Amelię. Ja nie chcę nazywać tak mojego gówniaka, bo wiem jakie piekło przejdzie w szkole i środowisku dzieci z uwagi na #!$%@? imię. Zaproponowałem jakiegoś Michała, Tomasza albo Roberta, a dla dziewczynki Patrycję, Agnieszkę czy coś. Ona w pisk, płacz, krzyczy, że to ona będzie rodzić, to jest jej marzenie i mam jej tego nie niszczyć. Co robić? Zgodzić się na takie imiona dla świętego spokoju, a potem patrzeć jak dzieciak wraca ze szkoły i beczy, że ma #!$%@? imię i z tego powodu się dzieci z niego śmieją? Nie wiem, jestem bezradny.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 70
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ciesz sie, ze nie Blanka albo Iwo :P
Bylam ostatnio z bratanica na placu zabaw i wlasnie takie imina slyszalam, byla chyba tez jakas Miranda czy cus w ten desen.
Maksym dla mne tez jest troche dziwne, takie silenie sie na jakies oryginalne imie.
Proponuje Agnieszke. Imie ladne, ma mnostwo zdrobnien :P
Ale Amelia akurat faktycznie nie jest jakas oryginalna.

Natmiast dzieci obecnie takie durne imiona dostaja (wspomniane wyzej, czy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciarki mnie przechodzą, jak widzę takie wpisy. Im więcej tego widzę, tym bardziej dystansuję się od związków. Nagle różowemu #!$%@? i elo. Pół biedy jak nieforamalny związek. Ale jak ślub bez intercyzy? Dziecko?
Podstawą jes podejmowanie razem decyzji o wszystkim.

BK
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: opcje dla ciebie:
* rzuc moneta i w ten sposob zadecydujcie czyja wersja sie spelni
* rzuc dziewczyne w #!$%@?
* gong na otrzezwienie zeby pamietala kto jest osoba decydujaca w zwiazku
* 100 zdrowasiek zeby urodzila sie dziewczynka bo amelka jest jeszcze znosnym imieniem
  • Odpowiedz
@Caoi: I potem z tych prywatnych szkół wychodzi banda bananów nieprzystosowana do życia w społeczeństwie, bo do tej pory mame i tate trzymali dzieciaka pod kloszem z PLN'ów i wytworzyli przez to iluzoryczną wersję rzeczywistości, gdzie każdego do budy matka przywozi mercedesem i jak to tak można nie mieć hajsu na openera, czy nowe buty Kanye.
Szkoła publiczna może i czasami potrafi zgnoić człowieka, ale uczy, czy wręcz zmusza to koegzystowania
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Amelia to akurat mało oryginalne imię, wg rankingu 2015 jest 7. pod względem popularności:

http://akademiaporodu.pl/top-news/ranking-imion-2015-najczesciej-i-najrzadziej-nadawane-imiona/

Taka Patrycja dopiero 45., Agnieszka na miejscu 85 (!). Masz mocno nieaktualne dane względem tego co jest pospolite. ;)

Maksymilian też bardziej popularne niż Tomasz lub Robert.
Wiesz co, może po prostu pokaż różowemu paskowi tę stronę, to zrewiduje swoje poglądy na temat pospolitości imion. ;)

EDIT: "Maksym" jest trochę dalej, sorki, myślałam, że to
  • Odpowiedz