Wpis z mikrobloga

Produkcja Przestrzeni

Jako, że do zgarnięcia jest nobel za wyjaśnienie czym jest Ciemna Energia
doszedłem do własnej teorii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacznijmy od początku czyli od Wielkiego Wybuchu.
Wiadomo, że na początku była to super gorąca cząsteczkowa zupa.
Że powstawały pierwotne Czarne Dziury.
I że, było tyle samo materii co antymaterii.

Moja teoria wygląda następująco:
Pierwotne czarne dziury pochłonęły w pierwszej kolejności antymaterię (dzięki jakiejś jej nieznanej właściwości grawitacyjnej) stało się to praktycznie w jednej chwili. I Teraz sedno mojej teorii, czarne dziury mogą przekształcać materię w przestrzeń.
Jako, że w jednej chwili została pochłonięta cała antymateria, doszło do Inflacji.
Teraz czarne dziury ciągle pochłaniają materię ale w wolniejszym tempie dlatego wszechświat ciągle się rozszerza.

Na czym może polegać sam mechanizm produkcji przestrzeni.
Być może czarne dziury mogą przyspieszyć cząstki do prędkości większej niż prędkość światła. Cząsteczki takie przestają się mieścić we Wszechświecie ale oddziałując na jego wymiary tzn. cząstka taka ucieka poza przestrzenią ciągnąc za sobą wymiar w określonym kierunku. Im więcej materii wpada do czarnej dziury tym ta cząstka zostaje bardziej przyspieszona.

To tyle, już szykuje garniak ;)

#fizyka #kosmos #wszechswiat #kosmologia #astronomia
właściwsze tagi: #heheszki #sf #januszkosmologii #choreteorie
FX_Zus - Produkcja Przestrzeni

Jako, że do zgarnięcia jest nobel za wyjaśnienie cz...

źródło: comment_LsporwjY5A23ROvLvZifKuo0qX5h7cvV.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@FX_Zus

Wiadomo, że na początku była to super gorąca cząsteczkowa zupa. Że powstawały pierwotne Czarne Dziury. I że, było tyle samo materii co antymaterii.


Wiadomo? A to czasem nie jest teoria? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WujaAndzej: a czemu nie, pełno wszędzie podobnych wariatów, niektórzy prezentują jeszcze bardziej wysublimowane teorie ;)
@Gumaa: chyba obowiązująca teoria czyli na tą chwilę wiadomo ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Gom3z no więc wytłumacz mi tę różnicę, na podstawie której można mówić, że to o czym mówi owa teoria jest "wiadome" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakie ekspeymenty wykonano, jakie obserwacje poczyniono? Czy jednak jest to, może i nawet szeroko uznawana, lecz nadal spekulacja?
Wiadomo jedynie, że ta teoria coś takiego twierdzi, nie że tak było faktycznie.
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt: bo czarne dziury ciągle pochłaniają nową materię, według mojej teorii zwiększają tym samym energie, prędkość tych nadświetlnych cząstek powodujących puchnięcie przestrzeni. Prędkość tych cząstek nie jest niczym ograniczona dlatego może tylko rosnąć.
  • Odpowiedz
@Gumaa

Kolega @Gom3z ma rację - to co @FX_ZuS przedstawił, to co najwyżej hipoteza. Wspomogę się artykułem stąd

Można powiedzieć, że zadaniem nauk przyrodniczych jest budowanie modeli dla obiektów lub układów obiektów występujących w rzeczywistości. Modele te pozwalają zrozumieć – i przewidzieć! – zmiany zachodzące w rzeczywistości. Jest to możliwe dzięki istnieniu teorii, czyli zbioru ogólnych reguł określających zachowanie elementów modelu oraz wiążących te elementy z obiektami występującymi w
  • Odpowiedz
@zamioculcas: nie wiadomo z czego składają się czarne dziury. Ich początek daje materia ale o tym co je buduje nie mamy pojęcia.

@Al_Ganonim: rozwinąłem, trzeba czytać do końca ;)

@Grypho: czyli z grubsza się zgadza :) "zbiór ogólnych reguł określających zachowanie elementów modelu".
Nigdy nie lubiłem tej warstwy meta, wiadomo w naukowym światku ścisłe trzymanie się znaczenia terminów jest bardzo ważne.
Odchodząc trochę od tematu nie
  • Odpowiedz
@FX_Zus: głównie chodzi mi o to że teoria jest poparta dowodami, hipoteza to czysty pomysł

nazywanie obiektów nie wpływa czasem negatywnie na zrozumienie ich natury

oczywiście że wpływa - na przykład gdy Cejrowski mówi że teoria ewolucji to tylko teoria :)
  • Odpowiedz