Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie dotyczące cennika usług murarskich.

Chciałbym wyremontować jeden pokój. Dwie ściany wymagają tynkowania (7m2 a druga 8m2), na jedną trzeba położyć płytę gipsową (8,5m2), a ostatnia wymaga tylko gładzi (stary tynk dobrze się trzyma). Do tego chciałbym sufit podwieszany z płyty (12m2).

Jakie są teraz ceny usług? Dostałem taką wycenę dotyczące tynkowania od pierwszej osoby:

Wycena

ściany - przygotowanie podłoża warstwa gruntująca przeciw grzybiczna 10 zł za m2

- druga warstwa podkład gruntujący pod zaprawę tynkarską knaufa 10 z m2

- położenie tynku firmy knauf 45 zł za m2

Sufit cena 65 zł za m2 .sufit lekki z zabudowy karton gips "na stelażu z profili + wyciete otwory na oświetlenie


Wg tej wyceny za tynkowanie dwóch ścian (plus warstwa i grunt) zapłaciłbym 975 zł (15 m2), a za podwieszany sufit 780 zł.

Cena raczej mocno wygórowana. Patrząc w internecie, wyceny za tynkowanie wahają się w granicach 20-30 zł za m2 z materiałem. Gruntowanie plus ta warstwa grzybicza też raczej 5 zł za m2 niż 10 zł (sama usługa). Do tego gładź, od chyba jakiś 15 zł do 25 zł za m2 z materiałem.

Do tego mam pytanie, ile można sobie zażyczyć za położenie na ścianie płyty gipsowej (8,5 m2) oraz sufitu podwieszanego (12 m2). Aha, miasto to Wrocław

#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem
Pobierz W.....u - Cześć, mam pytanie dotyczące cennika usług murarskich. 

Chciałbym wyremo...
źródło: comment_XZbzLILasU39TmdZGGoadVLMWrSQMULx.jpg
  • 9
Patrząc w internecie, wyceny za tynkowanie wahają się w granicach 20-25 zł za m2 z materiałem.


@WkrecilemCieTenNickNieMaSensu: Jak tynkujesz mechanicznie cały dom...We Wrocławiu pewnie zarabia się ponad 3tys. a robota zajmie ze 2 tygodnie(albo tydzień we dwóch)także możesz nie znaleźć tańszej wyceny.Zawsze możesz poszukać kogoś tańszego,ale lepiej zapłacić trochę drożej za sprawdzonego wykonawcę niż zostać z rozpoczętym remontem bez widoków na jego zakończenie bo wykonawca wziął zaliczkę na materiały i zniknął...
@WkrecilemCieTenNickNieMaSensu: Pamiętaj że to są małe metraże więc cena za metr będzie wyższa niż w przypadku remontu czy budowy całego domu. Ja jeśli bym miał sam Ci to zrobić we Wrocławiu to nie sadze żebym policzył mniej, jak chcesz naprawdę zaoszczędzić i masz trochę ręki do budowlanki to możesz zawsze sam spróbować swoich sił. tynk kupisz gotowy we workach, gruntowanie czy gładź to nic trudnego, trzeba tylko trochę cierpliwośći. P.S. kolega
@PajonkPafnucy: To stare mieszkanie w ponad stuletnim budynku. W środku taki misz masz. Gdybym remontował je całe to prawdopodobnie bym tak zrobił i stworzył spójną całość. Jednak teraz jeden pokój pomalowany jest na niebiesko, drugi na zielony, przedpokój na pomarańczowo ( ͡º ͜ʖ͡º). Kiedyś pójdzie ono na wynajem, na razie mieszka w nim tylko jedna Pani, która bardzo je zaniedbała.