Wpis z mikrobloga

@Zuzanna65: #ziola #gotujzwykopem #zdrowie #poradyzdrowie #gotowanie #medycyna Wierzbówka kiprzyca roślina znana na pewno osobom, które choć raz odwiedziły tatrzańskie doliny późnym latem, nazywana jest "męskim ziołem" ponieważ zmniejsza przerost gruczołu krokowego czyli prostaty. Mężczyznom cierpiącym z powodu przerostu prostaty oraz osobom zmagającym się z częstymi infekcjami dróg moczowych polecam zioło o takich samych właściwościach leczniczych - wierzbownicę drobnokwiatową.
  • 10
@Rain_: Wszystko zależy od tego jaki mamy problem z tarczycą, wspomagająco przy leczeniu konwencjonalnym można stosować oczywiście zioła, w niedoczynności tarczycy spowodowanej niedoborem jodu można stosować morszczyn pęcherzykowaty ponieważ dostarcza dobrze przyswajalnych związków jodu, dzięki temu zwiększają produkcję tyroksyny i trójjodotyroniny, zapobiegają przy tym przerostowi tarczycy (wole) i otyłości.Z łatwiej dostępnych można pomocniczo stosować też melisę
@Rain_: można więc spróbować sproszkowanego morszczynu, wspomagająco można też pic melisę, trzeba tylko pamiętać żeby nie stosować melisy z torebkach ekspresowych bo jest słabej jakości, z łatwiej dostępnych ziół na choroby tarczycy stosowane są także jeżówka purpurowa i lukrecja.
@Rain_: W kontekście chorób tarczycy to nie słyszałam żeby ktoś używał, ale bakopa jest skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości: problemy z pamięcią, depresja, usuwają wolne rodniki, działa moczopędnie, stosowana jest też w przerostach gruczołu krokowego i pomocniczo w leczeniu wrzodów (hamuje rozwój Helicobacter pylori), nalewka będzie bardziej skuteczna niż napar.
@Rain_: przekopałam się przez kilka książek zielarskich w których zamieszczone są informacje o bacopa monnieri, ale nie znalazłam wzmianek o wpływie na tarczycę, wszystkie natomiast wspominają o skuteczności w leczeniu zaburzeń pamięci, koncentracji.