Wpis z mikrobloga

Teleexpress to zawsze był dla mnie jeden z najgorszych serwisów informacyjnych. w sumie chyba każdy tak postrzegam. niemal same negatywne i nic nieznaczące informację.

co wam daje oglądanie tego typu programów? w jaki sposób wpływa na postrzeganie przez was świata? czyni to was w jakiś sposób mądrzejszymi? oczywiście nie wszystko musi takim czynić, ale słuchaniu o zamordowanych dzieciach też ciężko nadać walory rozrywkowe...

Nie wiem po co to oglądać i tak w większości wiadomo co będzie pokazane i ogromna większość tych informacji nie ma absolutnie żadnego znaczenia, a większość z nich pokazuje jak to nie jest #!$%@?, jaki ten świat nie jest zły, co wrażliwsze jednostki może wprawiać w negatywne emocje. Zawsze musi być informacja o jakimś wypadku drogowym, gdzie ktoś zginął (po co o tym mówić skoro codziennie ktoś się zabija na drodze, co to za news, jaka jest waga tej informacji dla widza, co ona zmienia), informacja o jakimś przewale komornika albo o jakieś patologii typu przetrzymywanie zwłok umarłej babci byle pobierać dalej emeryturę, opisywanie nic nieznaczących, jałowych kłótni polityków, a polityk A powiedział na polityka B to i tamto xD. same istotne rzeczy, które zupełnie odmieniają moje życie, są bardzo istotne xD
#teleexpress #wiadomosci #telewizja #polityka #inzynieriaspoleczna #psychologia #manipulacja
  • 4
@szejkinstevens: ty masz internet, ja mam internet, nasi rodzice mają internet. Ale jest całe pokolenie, które informacje o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w muzyce i kulturze czerpią z telewizji. Taki był teleexpres jeszcze z 5 lat temu, ostatnio to sie trochę #!$%@?, ale starsi ludzie sie przyzwyczajają. No i mają o czym rozmawiać miedzy sobą. I to do nich kierowany jest ten program, nie do nas.
@SmellySocks: ale równie dobrze można puszczać przez 5 lat ten sam odcinek. większość tych informacji jest z punktu widzenia praktycznego bezwartościowa. nie jestem przeciw programom informacyjnym w telewizji tylko przeciw doborowi informacji jakie tam są przedstawiane. a w większości są bezwartościowe i dołujące.
użyteczność mówienia o wyłudzeniach na wnuczka rozumiem, bo faktycznie dużo starszych ludzi to ogląda i wbijanie im tego do głów może pomóc, ale cała reszta jest niepotrzebna.
@szejkinstevens: z tym nie mogę sie nie zgodzić. Może newsy o śmierci na drogach, zatruciach z grzybami mają wsród widzów telewizji wzięcie. Mowię o pokoleniu 80+. Mam mało danych, ale moja babcia rocznik 30 poza polityką, to wlasnie takimi informacjami żyje. "A słyszałeś o tych, co się otruli kurkami?" "Widziałeś informacje o tych, co sie rozbili na drzewie i zostawili dziewczynę w samochodzie? Bożena mówi, ze to dwie miejscowości od niej."
@SmellySocks: Nie wiem czy to wynika z tego, że ci ludzie zawsze interesowali się takimi informacjami. Duża część ludzi lubi to co zna, to do czego została przyzwyczajona, więc może gdyby przez 30 lat twoja babcia dostawała nieco inne wiadomości niż zatrucie kurkami to by inne rzeczy lubiła.
Ogromna większość starszych ludzi mówi jak to kiedyś było dobrze, a teraz jest źle. Mimo, że w stosunku do komunizmu sytuacja ekonomiczna się