Wpis z mikrobloga

@wilk_brodaty: ja lalem przez 6 lat do mojego 1.9 tdi AXR 2002 rok castrol edge 5w40 pełen syntetyk i wszystko było ok. Gorzej jesli silnik masz zalany polsyntetykiem a tego nie wiesz :/ zostały mi z 2 litry a teraz jeżdzę benzyna, jak jestes z poznania moge Ci dać na dolewki bo troche musiałem dolewać, nie wiem jak u Ciebie :p
  • Odpowiedz
@wilk_brodaty: a nie masz żadnej kartki z informacja czym i kiedy był zalewany? Mechanicy zawsze dołączają albo przyklejają. Powinna byc pod maska przy którymś z elementów albo naklejona na przedni pas
  • Odpowiedz
  • 0
@Pawe : dobrze wiedzieć. Aktualnie no nie ma mnie w domu, praca w delegacji wiec nie mogę głębiej tego poszukać, ale wcześniej jak patrzyłem pod maską niestety nic nie znalazłem :/ jak wrócę spróbuję poszukać dokładniej i tak jak pisali wyżej zobaczę w instrukcji jaki producent zaleca.. jeśli nic nie znajdę zaleje chyba 5w40 półsyntetykiem. Póki co dzięki za rady.
  • Odpowiedz
@wilk_brodaty: nie słuchaj innych. Zalej tym co zaleca producent. O wyciekach wspomniałem bo często jest tak, że ludzie zalewają gęstszy niż zalecany olej bo zaczęło cieknąć i zjadać go, zamiast wymienić uszczelniacze i uszczelki. Po prostu wymień olej na taki jak zaleca producent. Jak zacznie cieknąć to naprawiasz i po temacie.
  • Odpowiedz