Wpis z mikrobloga

ceny wysyłek to oni mają januszerskie..


@Dezynwoltura: No co ty, mało kto kupuje po sto rezystorów 603 1k na całą paczkę.
TME pakuje tak zajebiście, że głowa mała. Zamówisz 10 atmeg to przyjadą w zaspawanej torbie antyelektrostatycznej ze środkiem pochłaniającym wilgoć wewnątrz, do tego zabezpieczone na gąbce antyelektrostatycznej. To jest profesjonalne pakowanie, i w sumie jedyne akceptowalne.
Przy większych zamówieniach te 25 pln za przesyłkę nie mają znaczenia.
Do tego w
@Analityk: Ja nie miałem na myśli jakości pakowania tylko ceny i sposobu wysyłki. W pracy tak lub hurtowe ilości, ale dla amatora elektroniki lub prywatnie to się nie opłaca, bo na wszystko kurier... no chyba, że zamawiamy mnóstwo elementów na raz.
@Dezynwoltura: policz to dokładnie, ile kosztuje cię twój czas dotarcia do sklepu, zakupu elementów za 10 pln i powrót do domu. Ogólnie, przy okazji to ok. Inaczej lepiej zamówić i się nie martwić. Poza tym dla amatora to co? Kupisz coś za mniej niż za 100 pln?
@Analityk jak potrzebuje dwóch rezystorów na krzyż albo kostki elektrycznej do żyrandola to na pewno będę zamawiał z tme, czekał popijając herbatkę w toaście za zaoszczędzony czas i zmarnowane na kuriera pieniądze...
@Analityk: opiszesz złe doświadczenia z farnellem? ostatnio na dniach robiłem dwa zamówienia od nich, ze względu na to że mają dużo większy wybór scalaków niż TME. Ceny kiepskie, ale dostawa super (25 zł...)

To co zauważyłem to to że nie pakują antystatycznie elementów (przynajmniej tych które ja zamawiałem, ładowarka do kondensatorów, tranzystory pnp/npn/mosfet - te w sumie też od TME nie przychodzą antystatycznie zapakowane). Te przeźroczyste różowe i szare/srebrne to raczej
@Analityk: z TME to też akcja sprzed 3 dni - dostałem paczkę, zamówiłem 10 ledów w obudowie 0603 i dostałem tylko jeden :( Ale zapakowany w torebkę antystatyczną, z wskaźnikiem wilgotności i pochłaniaczem :) Śmiechłem trochę :)
@Visher: Przeczytaj jak zamawiać. Patrz na stany magazynowe i jak czegoś szukasz zaznaczaj "pokaż tylko pozycje dostępne w magazynie" a podczas składania zamówienia wybieraj kompletną dostawę pozycji. Być może twoje ledy dojdą jak przyjadą do tme od dostawcy, za powiedzmy 4 tygodnie.
Ja w pracy zaobserwowałem, że można zamówić 3 razy w ciągu dnia a pozycje i tak przyjadą jedną paczką.
@Analityk: no na TME patrzę na stany magazynowe i zamawiam tylko te produkty, które są dostępne na magazynie.

Dziś zrobiłem drugie zamówienie w TME i znowu wybrałem te LEDy, bo są fajne - tak na zapas. Zobaczymy. Mam nadzieję że jutro przyjdzie.. Skurczybyki nie dają numeru przesyłki sami z siebie, tylko trzeba do nich dzwonić.