Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #gory , mam pytanie do Was. Jako że wybieram się jutro w #tatry i szczerze w tak ładną pogodę jaka ma być jutro, jeszcze nie wędrowałam po górach - przeważnie chodzę wiosną. Doradzicie jak najlepiej się będzie ubrać co by zbytnio nie zmarznąć, nie spocić się i nie targać zbędnego odzienia? Ma być ok 22 stopnie ale wiadomo, że na szczycie będzie tak ok 15. Czy w taką pogodę wystarczy mi bluza chroniąca przed wiatrem czy kurtkę też warto zabrać? Oprócz tego oczywiście wygodne buty, wygodne spodnie i ochrona na głowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@Konkol: to osobno, mam kurtkę a'la płaszcz przeciwdeszczowy tylko nie wygląda jak plandeka, można jej wielokrotnie używać i zajmuje miejsca tyle co nic :) ale chroni tylko przed deszczem. Chodzi mi o kurtkę chroniącą przed wiatrem
@Niezlomny: Każdy kiedyś zaczyna i nie ma od razu wiedzy zawodowego alpinisty. Po to dopytuję, żeby uzyskać informacje od bardziej doświadczonych i tym samym lepiej się przygotować :)
@Niezlomny: @Aauria: To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może