Wpis z mikrobloga

Postanowiłem sobie kupić podręcznik do nauki norweskiego. Czy ktoś z Mirków uczył się z książek dostępnych na polskim rynku? W empiku widzę podręczniki Troll i jakieś książki z cyklu 'Norweski od podstaw'. Który jest godny polecenia dla osoby z zerową znajomością języka?
#norwegia #naukajezykow #norweski
  • 14
Zainstaluj sobie na telefonie / tablecie albo po prostu przez przeglądarkę Duolingo.


@Kylphi: Przerabiałem to. Nie mogę się skupić wystarczająco korzystając z telefonu/komputera. Muszę mieć książke
@Spajkuss: Ksiazki sa spoko ale tylko z kursem prowadzonym albo przed native speakera albo kogos kto mieszka i mowi w Norwegii XX lat. Duo lingo fajne jak juz sie uczysz. Troll mega dobry jesli chodzi o gramatyke, ale o dupe to potluc jak nie kumasz co mowia.
Obczaj sobie tez www.nrk.no tam jest mnostwo materialu do nauki (napisy bardzo czesto dostepne - baaardzo sie dzieki temu #!$%@?)
@Spajkuss: Mi samemu brakuje motywacji, choć zacząłem działać już od kilku dni. Ale wiem (bo znam takie przypadki), że jak ktoś się weźmie to zacznie oglądać tv po norwesku z napisami i na tym dojdzie do fajnego poziomu typu b2 (choć akurat tutaj znam osobe z niemieckim ale to na tym samym polega)