Wpis z mikrobloga

ale od ameb z sondazu odróżnia

@lerner: ale OP w dużej mierze czepia się osób, które nie miały zdania w temacie i postanowiły się nie wypowiadać. Przecież to jest patologia.
  • Odpowiedz
@alkan: A potem jeden z drugim p------i o tym jak to "ciapaci" są zdziczali i niecywilizowani, a sami jakby tylko mieli trochę odwagi realizować swoje poglądy to by karali za wszystko co im się nie wpasowuje w ich betonowy światopogląd.
  • Odpowiedz
@alkan: 53% nie wiedziało ocb w ankiecie no dobra 70% z tych 53%, pewnie z 10% z tego to chorzy dewianci - deportować, resztę wysłać na jakiś kurs logicznego myślenia.

A tak w ogóle źródło dla Newsweeka xD #bekazpodludzi tylko głosy 800 osób dopuszczono do statystyki, nawet nie ma tego typowego 1000 badanych. Usuń konto chlopcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
Ej sorry ale mamy demokrację. Jeżeli większość stwierdzi tak a nie inaczej to tak ma być. Nie można wyzywać kogoś za swoje poglądy. Jeżeli większość stwierdzi, że w Polsce homoseksualizm ma być karany śmiercią to albo się przeprowadzasz albo giniesz. Jeżeli większość stwierdzi, że heteroseksualizm jest zakazany to cóż.. Taki kraj. Taki system.


@Argonzz: Nie no nie można być tak głupim żeby coś takiego napisać. No normalnie się nie da.
  • Odpowiedz
a nie chęć wsadzania do więzienia za wyrażanie swoich poglądów politycznych


@alkan: Popadasz w skrajność i gadasz od rzeczy. Karanie to nie od razu wsadzanie do więzienia. To nie są inne poglądy polityczne, tylko nawoływanie do legalizacji patologii społecznej, która jest szkodliwa.

Czym innym jest pytanie: czy przekroczenie prędkości powinno być karane?
od pytania: czy za przekroczenie prędkości powinna być
  • Odpowiedz
A tak w ogóle źródło dla Newsweeka xD

no tak, na zlecenie Newsweeka. Wszystko jasne

Masz Ty rozum i godność człowieka, żeby wrzucać sondaże z Lisweeka?


@MrocznyBrokul: @shelby0153: @Dezynwoltura: Możecie czepiać się źródła, ale wyniki wydają się prawdziwe, a jeśli już, to skrzywione na korzyść konserwatystów (czyli że tak naprawdę ograniczyć wolność słowa chce więcej ludzi) - bo jeszcze 6 lat temu 37% Polaków chciało zakazać
  • Odpowiedz
wyniki wydają się prawdziwe

@alkan: Bo Twój światopogląd nie pozwala Ci przyjąć do wiadomości, że Polacy mogą być dobrymi ludźmi?
Z homofobią jest taki problem w Polsce, że niby wiele osób jest homofobami, ale nie mamy żadnych poważnych incydentów z tym związanych. Tak samo jest zresztą jest z rasizmem, czy antysemityzmem.
  • Odpowiedz
Dlaczego tak Cię boli, że 27% ankietowanych chce karać za poglądy, a nie boli, że LGBT prawie (bo wyrok już był, ale zainterweniowała jakaś organizacja) doprowadziło do ukarania człowieka za poglądy?


@ortofosforan: Przede wszystkim, nie "LGBT doprowadziło", tylko sąd wydał wyrok na podstawie obowiązujących przepisów. Pozostaje nam skupić się na tym, czy te przepisy są słuszne.

Więc powiem Ci tak: ja mam raczej ambiwalentny stosunek do takiego prawa. Nie widzę powodu, żeby zmuszać kogoś do postępowania wbrew swoim poglądom, przynajmniej tak długo, jak konsument ma wybór (czyli np. gdyby w miasteczku był tylko jeden sklep, a właściciel nie chciał obsługiwać np. osoby czarnoskórej, to byłby problem). W szczególności, faktycznie w tej sprawie nie podobało mi się, że chodziło o drukarnię, czyli niejako właściciel musiał przyłożyć się do propagowania światopoglądu, z którym się nie zgadza. Widzę tu pewną różnicę między sytuacją drukarni, a np. sklepikarza, który odmawia obsłużenia kogoś - jego wina wydaje mi się znacznie większa, choć wciąż nie wiem, czy to ma jakieś
  • Odpowiedz
Bo Twój światopogląd nie pozwala Ci przyjąć do wiadomości, że Polacy mogą być dobrymi ludźmi?


@MrocznyBrokul: Wspaniale odwracasz kota ogonem. :) Podaję Ci jeden sondaż, podaję Ci drugi, którego wyniki potwierdzają ten pierwszy, a Ty mówisz, że to tylko mój światopogląd i w ogóle niczego nie możemy być pewni.

Z homofobią jest taki problem w Polsce, że niby wiele osób jest homofobami, ale nie mamy żadnych poważnych incydentów z tym
  • Odpowiedz