Wpis z mikrobloga

@alkan:

Jak można być niezdecydowanym w temacie karania za poglądy polityczne?


eee... Normalnie?

Nie. Należy uszanować zdanie innych w normalnych politycznych sporach, a nie gdy chcą zrobić z Polski kraj bolszewicki.


No, to w końcu to jest polityczny spór.

@mistellaire:

No zobacz, a wczoraj tak ci się nie podobał zachodni system demokracji liberalnej, hehe.


Jesteśmy w Polsce, gdzie teoretycznie jest demokracja. Ale niestety sądownictwo kuleje (nie chcą zarejestrować partii ani
@alkan: no tak, a gdybym pokojowo wyrażał pogląd że heroina jest spoko i powinna być legalna, jak nazwałbyś ludzi którzy krzyczeliby że jestem nienormalny i należy mnie izolować?
co nie zmienia faktu że dyskryminujesz mniejszość nazywając ją amebami


@rekoj: Dyskryminuję nazywając? OK, mam nadzieję, że od dzisiaj będziesz znacznie bardziej wyczulony na przejawy dyskryminacji słownej innych mniejszości i również będziesz na nie reagował. :)

Bo pomijając nazwanie amebą osoby, której obojętna jest wolność słowa, to nie chcę tych ludzi pozbawić wolności słowa, prawa głosowania, nie chcę ich karać ani w żaden sposób utrudniać życia, nie chcę odbierać im innych
Jak to jest, że polscy konserwatyści krytykują isis za walkę i kary dla homoseksualistów nazywając to zacofaniem, ale jednocześnie sami by chcieli podobne kary w polsce?


@wyindywidualizowanyentuzjasta: Wczoraj na fanpejdżu neuropy był sondaż, z którego wynika, że 13% Niemców nie chciałoby mieć za sąsiadów pary homoseksualnej. Ciekawiej było dalej:
Niemcy najbardziej niechętni posiadaniu takich sąsiadów to... wyborcy najbardziej antyimigracyjnej partii AfD,
ok. 40% imigrantów nie chciałoby mieszkać obok pary