Wpis z mikrobloga

Wróćcie czasy, gdy zadanie pytania na wykopie było zadaniem pytania. Nic więcej.

Nie dopieprzało się lewactwo i prawactwo doszukując się ideologii, spisków. Po prostu: czegoś nie wiedziałeś, albo byłeś ciekaw: to pytałeś. I dostawałeś normalne odpowiedzi.

I wszyscy mieli głęboko w dupie, to jakie masz poglądy. I nikogo w gruncie rzeczy to nie obchodziło, czy lewicowe, czy prawicowe, czy środkowe, czy żadne.

A jak napisałeś: robię apkę pomocną przy odmawianiu zdrowaśki, to nie zlatywało się mentalne gimnazjum drące mordy, że "Boga nie ma 11oneone".

Nie było czarnolist, bo dzieci neo i pokemony siedziały na portalach dla dzieci.


#niepopularnaopinia #rozkminy #gorzkiezale #nocnazmiana
  • 46
@simperium Wykop był małą społecznością. Głupie zachowania były tępione przez samych użytkowników, każdy dbał o ciekawy kontent i sensowny poziom. Dojrzalsi użytkownicy wychowani na netykiecie. To było to co sprawiło że kiedyś chwalono się w wywiadach "elita internetu".
Wykop się powiększył i dostosowal do reszty internetu. Przyszły dzieciaki z kwejka, polityczne trolle z onetu i cały bałagan przywleczony po reklamach ktorymi wykop rzucał gdy się rozrastał. Nie ma sensownej moderacji bo liczą
@simperium: Kultura w Internecie się zmienia, to juz raczej nie wróci. Nie raz mam ochotę zapytać mirkową społeczność o coś bardziej hmm... kontrowersyjnego (mimo wszystko są tu osoby, które potrafią prowadzić fajne merytoryczne dyskusje i mają ciekawy punkt widzenia, który chciałabym poznać), ale później przypominam sobie, że będę musiała użerać się z jakimiś pajacami silącymi się na śmieszność w komentarzach i sobie opuszczam. :P
Dopóki jest ruch każdy ma gdzieś jakość dodawanych treści. A głosów starych userów było za mało i znaczyły za mało by coś zmienić.

@thewickerman88: @innigri: niestety, wiem o tym :( . Zresztą, z tego powodu wykop opuścił chociażby kubatre.
Szkoda, że nie powstała jakaś alternatywa do wykopu, skupiona na jakości znalezisk.

Co jak co, ale kiedyś wykop był jakościowo znacznie lepszym portalem, w kontekście: ciekawostek i fajnych materiałów było znacznie
żałuje, że nie pojawiłem się tu wcześniej

@zuom: nie chcę wpadać w jakieś sztucznie sentymenty, bo wykop miał zawsze złe strony i zawsze było coś nie tak ;) ... ale rzeczywiście na początku chyba było spokojniej, a przynajmniej polityka nie była aż tak dominująca. Tzn. była, ale wszystko było bardziej wyważone.

Zresztą, społeczność w pewnym momencie powiedziała "dość" na polityczne zapędy. Ale gdy polityka wróciła znów, to jakby ze zwielokrotnioną siłą.
@siemando: a mój różowy zapytał o godne atrakcje we Władysławowie i jedyne odpowiedzi dotyczyły tego, że jest wysyp różowych szukających atencji pytających o dane miejsca tylko po to, żeby sie pochwalić gdzie jadą a reszta wpisów to stwierdzenia, że przecież za podobna kasę można pojechać za granicę.
W ogóle różowe to właściwie czego by tu nie napisały to są oskarżane o szukanie atencji...