Wpis z mikrobloga

Po co sie myć?

http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,r004kt

"Zamiast iść pod prysznic i pozbywać się brudu za pomocą wody i mydła, spryskuje się specjalną mgiełką z kulturami bakterii. Tłumaczy, że jeszcze żaden naukowiec nie zbadał, jak codzienna kąpiel wpływa na zdrowie i czy jest dla człowieka korzystna, dlatego postanowił się nie myć.

Na pomysł firmy, produkującej specjalne kosmetyki z bakteriami, których sam używa, wpadł na randce. Jego towarzyszka zapytała, dlaczego jej konie tak bardzo lubią tarzać się w kurzu i błocie. Dave nie miał pojęcia. Wywnioskował, że zwierzęta kierują się wewnętrznym instynktem. Podświadomie czują, że zawarte w brudzie drobnoustroje mają korzystny wpływ na ich organizm. To właśnie dlatego naukowiec postanowił zbadać sprawę na własnej skórze. Stworzył linię specjalnych preparatów i już od 12 lat prowadzi ten kontrowersyjny eksperyment."

W tym odcinku #galileo właśnie o tym jest mowa.

http://programtv.onet.pl/tv/galileo-106969

Według galileo z kolei wystarczy się pryskać do momentu aż bakterie się odobudują.

Mycie się chemicznymi środkami jakby nie patrzeć naturalne nie jest. I właśnie tym myciem wypleniliśmy te dobre bakterie.

Ile czasu by się zaoszczędziło. Ile wody by się zaoszczędziło. Same plusy.

#galileo #ciekawostki #higiena #nauka #ekologia #4,76
  • 2