Wpis z mikrobloga

Mirki, lecę do Londynu na parę godzin. Przylatuję 8:10 na Stansted, wylatuję 18:05 stamtąd. Postanowiłem, że skorzystam z pociągu Stansted Express, kupując wcześniej bilet płacę 16 GBP za 2 strony, więc do przyjęcia. Pociąg zatrzymuje się na Liverpool Street Station. Mam w planie zrobić ok. 4h spacer zahaczając o atrakcje, np. Big Bena, Westminster Abbey, Royal Opera House itd. Jak najtaniej dojechać z okolic Liverpool St do tych okolic? Wiem, że można dojechać transportem publicznym, ale trzeba mieć kartę Oyster. Na jeden parogodzinny pobyt nie wiem czy jest sens wyrabiać... Jak to wygląda?

#londyn #london #stansted #ryanair #wizzair
  • 12
  • Odpowiedz
Jak Victoria Line, to mozesz jechac prosto na stacje Victoria lub Green Park, skad masz pare minut do Palacu Buckingham. Stamtad masz rzut beretem (przez ladny park) do Trafalgar Square, skad jest 15 min do Westminister. Po drugiej stronie rzeki masz London Eye.
  • Odpowiedz
@MattMan: ok, dobra propozycja. Czyli wysiadka z pociągu na Tottenham Hale, i przesiadka w metro Victoria Line. Jak wygląda sprawa z biletami, gdziekolwiek czytam to mowa o Oyster card, nie ma w sprzedaży biletów jednorazowych?
  • Odpowiedz
Na stacjach z reguly sa do kupienia jednorazowe bilety - mozna je kupic w automatach. Kas z obsluga juz prawie nie ma. Oyster Card wychodzi taniej, jesli sie go posiada. Mozna jeszcze uzywac zblizeniowej karty debetowej zamiast biletu, tyle ze jak nie masz angielskiej to pewnie srednio Ci wyjdzie po przeliczeniu waluty + oplata za transakcje miedzynarodowa.
Mysle, ze dzienny bilet by chyba najlepsza opcja byl, w razie jakbys jeszcze chcial gdzies
  • Odpowiedz
No jak jest contactless payment, to powinno zadzialac.

Ta mapa, to wiesz, tak tylko orientacyjnie, nie musisz sie jej na sztywno trzymac.

Acha, inna wersja do rozwazenia. Jakbys jechal do Liverpool Street, to mozesz albo tam wsiasc do Central Line i cisnac do centrum, albo przejsc sie 10 min do stacji Bank - czyli idac obok samego Bank of England. No i potem Central Line do Oxford Circus. Stamtad idz kawalek Regents
  • Odpowiedz
@MattMan: a jeszcze powiedz mi taką rzecz: jak kupię bilet w 2 strony Stansted Airport - Liverpool St, a wysiądę/wsiądę na Tottenham Hale to będzie jakiś problem? W niektórych krajach są czytniki na wejściu na peron...
  • Odpowiedz