Wpis z mikrobloga

Mam problem, nie mam za bardzo hajsu na sieć gigabitową, tak więc wpadłem na pomysł oby wykorzystać 2 karty sieciowe w każdym z moich serwerów łącząc je szeregowo, niestety przy udostępnianiu internetu pojawiają się takie problemy że jak z pierwszego do drugiego komputera udostępniam sieć to trzeci dostaje ip pierwszego serwera po DHCP, co powoduje brak połączenia.
Jak to rozwiązać?
Wolałbym ardresy stałe, wiem że ping nie będzie jakiś super, ale przepustowość się liczy.
Jestem początkujący, za bardzo nie bawiłem się w konfigurację sieci.
Ps. to ma być w klastrze obliczeniowym.

  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: pokaż mi wydjaniejsze rozwiązanie niż switch, jeśli mówimy o 1 Gbit ethernet ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
albo inne szyszcze rozwiązanie, nie mówię inifoniband może działać szybciej
na ehternecie można zrobić powerlink (czy jakoś tak) używają tego automatycy by łączyć sekcje maszyn, jest to wolniejsze do dużych danych, ale dobre gdy
  • Odpowiedz
@maciejkaczkowski: ( ͡° ʖ̯ ͡°)głównie chodzi mi o strasznie długi spacer w górę i w dół po ISO/OSI
nie będzie mulić w takim sensie jak to rozumie kowalski, a tylko będzie chodziło wiele wolniej niż by mogło w podobnych kosztach.
dotatkowo węzły zamiast wysyłać/odbierać tylko swoje będą robić to też dla innych węzłów
Porównaj swoje rozwiązanie do switcha przy 48 komputerach gdy każdy będzie chciał pogadać
  • Odpowiedz
@majsterV2: btw na każdym z kompów zainstaluj sobie tcpdump (apt-get install tcpdump), i odpal na każdym jak będziesz pingować od najdalszego do pierwszego np tcpdump -i eth0 -nptttt albo tcpdump -i eth0 -qnp wówczas zobaczysz, na którym urządzeniu kończy się transmisja.
  • Odpowiedz
@majsterV2: Mam na sprzedaż zarządzalny switch Linksys SRW2024. 24 porty gigabit. Sprzedam za 250zł
A to co chcesz zrobić jest do wykonania tylko zrób to na warstwie 2 czyli jako bridge wszystko, bo jak każdy będzie routerem to sie pogubisz w trasach statycznych.
  • Odpowiedz
@m00n: Nawet na taki switch mnie nie stać, już prędzej kupię serwer w wersji tower i z niego zrobię switch.
Lecz najprędzej zrobię to wszystko na fibre channel.
  • Odpowiedz