Wpis z mikrobloga

@lll_III: no to let's go deeper. najzdrowsza zależy dla kogo? żeby uzyskać czyste białko bez tłuszczu ? grillowanie na gazie/prądzie/pieczenie bez użycie oleju. a jeśli z olejem to zależy od diety co preferujesz i jakiej jakości olej rzepakowy.. jak z biedro lub jakikolwiek typu kujawski itp to zwykły oczyszczony tłuszcz roślinny do rzepaku mu daleko jak stąd do supernovej.. i tak dalej..
@lll_III: z tego co mi wiadomo, to najlepiej smażyć na smalcu. A na pewno lepiej, niż na maśle. Ogólnie się nie powinno smażyć na maśle (chyba, że klarowanym), bo inaczej dymi i można dostać raka. Rzepakowy olej jest dobry do smażenia, bo ma wysoką temperaturę dymienia (czy jak to się nazywa).
Grillowanie na pewno nie jest zdrowsze od pieczenia w piekarniku.
@lll_III: po pierwsze jeśli obróbka to raczej krótkotrwała, chyba że mówimy o wolnowarze. Smażenie na palmowym i jakimkolwiek roślinnym to najgorsza opcja, a lepiej coś upiec niż grillować [chyba, że mówimy o smażeniu na grillowej patelni żeliwnej].
@ortofosforan: lepsze klarowane niż smalec podobno, ale to i tak stoi mniej więcej na równi + olej kokosowy.
@lll_III:
.1 Gotowanie na parze
.2 Pieczenie
.2 Gotowanie
.3 Smażenie: Oleje posortowane według ich temperatury wrzenia od najwyższej (rzepakowy chyba) do najniższej (nie mam pojęcia). Generalnie nie używaj do smażenia olejów: Kokosowego, Oliwkowego. W ogóle nigdy w życiu nie używaj oleju palmowego bo to rak.
.4 Grilowanie na węglu
@ShpxLbh:
Olej do mięsa, do smażenia. Matko boska... mięso powinno się smażyć na tłuszczach zwierzęcych. Nie pisz proszę takich głupot jak nie masz zielonego pojęcia.

@lll_III:
Jeśli chodzi o mięso:
1. Wolnowar,
2. Gotowanie na parze,
3. Gotowanie w wodzie,
4. Pieczenie,
5. Smażenie/grilowanie - nie pamiętam dokładnie.

Oczywiście mnóstwo zależy od tego ile trwa obróbka.

Jeśli chodzi o jajka, to najlepiej przyswajalne jest surowe żółtko i lekko ścięte białko,
@lll_III: Grilowanie powinno być najniżej ze względu na zawartość substancji smolnych podczas samego procesu grilowania. Przy wyszczególnieniu patelni grilowej i grila, to w pierwszym przypadku miejscowe zwęglanie nie powinno cieszyć się takim wysokim miejscem w rankingu ;)
5 zamień z 6, bo to nie to co w ekosklepach można kupić, a co ma wyższą temperaturę spalania. Masło pali się niesamowicie szybko, więc do smażenia nie jest najlepsze, np. Lepszy jest olej
@lll_III: "Wiele organizacji zdrowotnych odradza regularną konsumpcję oleju kokosowego z powodu dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia"

Rzepakowy z kolei:
"Olej tłoczony z odmian rzepaku podwójnie ulepszonego, tzw. „00” jest bogatym źródłem steroli roślinnych, tak jak oleje sojowy i kukurydziany. Badania nad olejem rzepakowym dowiodły że zawiera on znacznie większą ilość omega-3 niż oliwa. Jest drugim po oliwie źródłem kwasu oleinowego. Olej rzepakowy zawiera