Wpis z mikrobloga

Wiecie jak zacząłem cały biznes z meblami? Miałem citroena berlingo i wystawiałem na gumtree nowe meble z IKEA jako używane ale w excellent condition, 2 miesiące używane, sprzedawane z powodu przeprowadzki itp.

Sprzedawałem je #unaswuk z darmową dostawą do 10mil od domu. A mieszkam obok IKEI xD

Żeby tego było mało to ludzie tutaj są strasznie napaleni na meble z IKEI więc zainteresowanie miałem spore pomimo cen. Szafa nowa w IKEA za 39funtów? U mnie 85 funtów itd.


Protip jest taki żeby te meble były złożone. Wiadomo bo przecież były używane xD

Komody, szafy, szafki nocne idą od ręki.

Później kupiłem dużego vana i zacząłem handel używanymi meblami na większą skalę.

Aktualnie darmowa dostawa do 10mil to mój znak rozpoznawczy w okolicy. Wynajmuję największy możliwy magazyn w lokalnym storage za który płacę lekko ponad 400 funtów a szukam cały czas dużej hali bo non stop mi miejsca brakuje. Cały magazyn #!$%@? meblami w najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takie to nasze społeczeństwo w #uk leniwe i nie mam pojęcia do dzisiaj dlaczego mają alergię na meble NOWE. Jeśli mam coś faktycznie nowego to i tak wystawiam to jako lekko używane i schodzi od ręki.

Oczywiście trafiły się jednostki które miały ogromny ból dupy o to, że tak robię. Teraz sami biorą ode mnie meble.
  • 68
  • Odpowiedz
@smieszekzagranico nie podłapali ilości starych ogłoszeń? A poza tym gratuluję szczęścia, bo używki ciężko skorzystać sprzedać, ja sam nawet w miarę nowe targuję na połowę ceny, inaczej nie kupuję i nawet ci uparci odzywają się jak nie mogą sprzedać
  • Odpowiedz
  • 78
@smieszekzagranico heh kiedyś robiłem w meblowym w Pl, dostarczalem meble już złożone. Za wniszenie mieliśmy dosyć wysoką cenę jak ktoś nie chciał to byle wylądować z busa. Kiedyś podjeżdżam pod blok, czwarte piętro jakieś tam meble to sypialni, dzwonię czy wnosić i jaka cena, gość mówi wnosić. Więc meble na barki i wniosimy. Na górze gość mówi, że cena za wniszenie za duża i on zapłaci mniej, więc wzięliśmy te meble
  • Odpowiedz
@smieszekzagranico: #!$%@?. to nie to ze nowe..... po pierwsze
1 na zamowione z ikei meble trzeba czekac (wysylaja z glownego magazynu, wiec trwa to pare dni).
2 na ich #!$%@? stronie nie widac prawie w ogole jak taki mebel wyglada ani jakich jest rozmiarow, rozmiary podane w cm zamiast w calach rowniez anglikowi nic nie mowia.....
3 malo kto ma auto na tyle duze zeby sie pokulac do ikei po
  • Odpowiedz
@smieszekzagranico: ostatnio przyszło mi składać kilka mebelków z IKEA, chętnie bym kupił złożone udając, że ktoś je sprzedaje "używane". Do tego przywiozą do domu gotowe do wstawienia. Pięknie.
Ceny w IKEA są takie a nie inne z uwagi na konieczność złożenia mebla, jak składasz ty to dorzucasz opłatę, jakby wzięli robotnika do domu też by mu musieli zapłacić.

Ale takie pytanie - dlaczego nie sprzedajesz pod szyldem "IKEA już złożne"?
  • Odpowiedz