Wpis z mikrobloga

Znacie jakiś dobry program zabezpieczający sieć przed złośliwym oprogramowaniem. Chodzi mi o coś oprócz antywirusa co zabezpieczałoby przeglądarkę przed stronami które mogą pobrać bez mojej wiedzy jakieś złośliwe oprogramowanie.
Obecnie boje się zalogować do banku, bo wydaje mi się że ktoś może bez mojej wiedzy zdobyć login i hasło.

Ostatnio miałem dość dziwną sytuacje, w co drugi link w jaki wchodziłem wyskakiwała strona OKNOPLAST wygraj bilety. Strona wyglądała legitnie z tym że widniał na niej formularz do wypełnienia i żądała ode mnie udostępnienia mego położenia.
Dziś klikając przypadkowo w tło OLX wyświetlił mi się filmik na YT "animal sound for kid's" XD

Nie wiem co o tym myśleć, jest to dla mnie bardzo dziwne. Mam antywirusa AVG ale obawiam się że on nie wystarczy.

Poradzicie coś?
#firefox #antywirus #komputery #wirus #technologia #windows #windows7 #przegladarki #internet
  • 11
@alexgus002: Jeśli chodzi o samą przeglądarkę to możesz zainstalować wersję 64 bit + włączyć wielowątkowość (jak to zrobić), bo przy takiej konfiguracji przeglądarka jest lepiej sandboksowana, w FF64 włączony jest też sandbox na pluginy jak flashplayer itp... Flashplayer warto ustawić w opcjach pluginów na "pytaj żeby aktywować" - będziesz zezwalał na jego uruchamianie świadomie.

Warto też zainstalować rozszerzenia jak noscript, ublock i coś do ciasteczek jak np Self-Destructing Cookies
@alexgus002: Jeżeli już masz takie jaja, to na początek trzeba zaorać system. Doinstalowanie czegokolwiek na zasyfionym systemie może nie być skuteczne.

Jeżeli chodzi o szybkie/awaryjne wyjście, to polecam Ubuntu LiveCD. Na typowym sprzęcie powinno wstać. Dodatkowo jeśli takie same problemy wystąpiły by pod nim to problemu trzeba szukać poza komputerem.

Długofalowo zaorać system i po postawieniu na nowo zabezpieczyć się solidnie. (np tak jak zaproponowali powyżej)
Dzięki wszystkim za pomoc, powinno trochę pomóc.
Jeszcze pytanie jedno. Czy po kilku skanach AVG i tych zabezpieczeniach mogę spokojnie wchodzić do mojej bankowości? przejmuje się tym aż tak ze względu na to że ostatnio mojej siostrze wyczyścili konto...

@Massad z formatem jeszcze trochę poczekam, ale gdy już go zrobię to z pewnością porządnie zabezpieczę sobie komputer :)
@alexgus002: Dla mnie kilka skanów nie pomoże. To co miało by szansę, to wyjąc dysk z komputera włożyć w obudowę.
Na innym komputerze, z wyłączonym autostartem podłączyć taki dysk i tam przeskanować.

Dalej miałbym problem aby zaufać, ale mniejszy niż skanowanie wewnątrz zasyfionego systemu.
@alexgus002: Sprawdź czy w routerze nie masz ustawionych ręcznie DNSów - być może masz zhackowany router i stąd te przekierowania do konkursu. W ustawieniach AVG włącz przy skanowaniu w czasie rzeczywistym i ręcznym zaawansowane skanowanie - najwyższy poziom heurystyki i wykrywanie potencjalnie niepożądanych programów. Przeskanuj jednorazowo system programem HitMan Pro - przez 30 dni darmowe jest usuwanie zagrożeń, potem możesz wykonywać skany bez usuwania zagrożeń. Sprawdź czy nie masz dziwnych rozszerzeń