Wpis z mikrobloga

@ColdMary6100: nie rozszyfrowalem jeszcze mojego syna. Czasami je lewa a czasami prawa. Piłkę rzuca lepiej lewą. Rysuje też obiema
Lvl 3,5
Kiedy się ostatecznie wykształca ręką dominującą?
  • Odpowiedz
@PajonkPafnucy: Ale ja do teraz się nie nauczyłem pisać prawą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cały czas piszę lewą, a jak gryzmoliłem, tak gryzmolę ( ͡º ͜ʖ͡º) Na szczęście wykładowcy nie mają większych problemów z doczytaniem się. Mało tego, wszyscy mają ból d--y, że nie mogą ode mnie ściągać, bo zasłaniam XD
@qazfx: Jak zacznie polerować torpedę XD Wybacz, musiałem
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: Dobrze że nie doszło do "ostatecznego rozwiązania kwestii mańkutów", bycie leworęcznym w PRL to jak bycie żydem w 3 rzeszy. Mój ojciec jest leworęczny, i mi opowiadał różne historie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ColdMary6100 prabaka mówiła mojej mamie żeby mi wiązała ręke kek xP
W zerówce mnie wysłali do jakiejś poradni aby sprawdzić czy na pewno jestem leworęczna
Dopiero po tym nauczycielki dały mi spokój i przestały przekładać ołówki i kredki do drugiej ręki
  • Odpowiedz
@qazfx: Wikipeia mówi, że lateralizacja może się kształtować nawet do 6 roku życia. A mi się też jakoś tak kojarzy se studiów, że jak idzie do szkoły podstawowej to już ma ogarnięte którą rękę woli.
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: Średniowieczu? Ja mam 27 lat i w podstawówce chodziłem na zajęcia wyrównawcze tylko dlatego, że byłem leworęczny. Byłem też wysłany na jakieś badania gdzie badali mi która ręka jest bardziej sprawna. Mój kolega z liceum pisał prawą chociaż był leworęczny bo mu rodzice kazali, bo przecież to nienormalne pisać lewą.
  • Odpowiedz
Z relacji rodziców trafiłem na rozumną przedszkolankę, ale jednak musiała bardzo dokładnie poinformować, że jestem leworęczny i że ona ma tego nie zmieniać.
Moja mama jest ofiarą PRL-owskiego zmuszania do bycia praworęcznym, obecnie pisze prawą, ale wiele rzeczy instynktownie wykonuje lewą. Obecnie jest po 40-tce i jak sama mówi, obecnie ma ogromne problemy z przyswojeniem nowych informacji jak np. podczas nauki angielskiego.
Także nie pozostaje takie przestawianie bez wpływu na późniejszy wiek.
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: jakiś czas temu, jak pracowałem jako kurier, byłem u jakiegoś tępego mohera i wypisywałem list przewozowy do paczki. Moher pyta się mnie: Ładnie to tak? Nie wiedziałem o co jej chodzi, myślałem że jakiegoś udaru dostała, a jej chodziło o to że piszę lewą ręką...
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: kiedyś, jako dziecko, jechałam z babcią pociągiem i rozwiązywałam krzyżówki dla zabicia czasu. Na wysokości Otwocka wsiadł stary dziadek ze stomia, przywitał się, rzucił na mnie okiem i jak nie zasunął do babci:

HE HE MAŃKUT?


A tak zupełnie poważnie, zawsze się dobrze uczyłam i miałam ładny charakter pisma, tak że to bzdury o rzekomych deficytach w rozwoju.
  • Odpowiedz