Wpis z mikrobloga

Miałem wspomnieć o tej grze już jakiś czas temu, ale jakoś nie miałem motywacji. Dzisiaj wyszedł nowy trailer to i chyba dobra okazja żeby zrobić post na mirko.

CrossCode - gra jest jeszcze w Early Access(fuj!), ale muszę przyznać, że to jeden z lepszych indyków w jakie miałem okazję zagrać. Bardzo fajny lekki aRPG z dobrym systemem walki, ładną retro grafiką, niezłymi bossami i długimi dungeonami z dużą ilością zagadek. Muzyka też robi dobrą robotę. Grind jest lub praktycznie go nie ma w zależności od tego jak bardzo chcesz ją wymaksować. Obecnie CrossCode zapewnia od kilkunastu do ~30h gry.

Jak na razie dla mnie co najmniej 8+/10, a może i 9/10. Na Steamie 98% pozytywnych recenzji. Czekam aż pociągną dalej fabułę - teraz jest jej trochę za mało żeby się szerzej wypowiedzieć, ale jest OK.
Strona na Steamie: http://store.steampowered.com/app/368340
Tutaj można zagrać w demko w przeglądarce: http://www.cross-code.com/en/start

#gry #indiegames #crosscode #steam
Wiedmolol - Miałem wspomnieć o tej grze już jakiś czas temu, ale jakoś nie miałem mot...
  • 15
@Wiedmolol: A ja ze swojej strony mógłbym polecić rpga z dużą ilością elementów skradanki zwanego A ghost of a tale.
Indyk ten jest jeszcze w early accessie ale jak na razie prezentuje się świetnie. Ładna grafika, ciekawie zapowiadająca się fabuła. A do tego ma bardzo dobre recenzje na steamie itd więc szczerze polecam :P
Asterling - @Wiedmolol: A ja ze swojej strony mógłbym polecić rpga z dużą ilością ele...
@FeniEnt: Którego miasta? Obecnie massz Rookie Harbor, Bergen Village i Ba'kii Kum. Są dwa dungeony - ten w, którym zdobywasz moc ognia i ten z mocą lodu, chociaż do tego drugiego jeszcze nie dokończyli fabuły, tzn. można go ukończyć, ale fabularnie jeszcze nie powinno Cię tam być.

@mroz3: No fakt. 20 euro to i tak sporo, ale jak się trafi promocja to polecam się zainteresować. ( ͡° ͜ʖ
@Wiedmolol:
jak grałem w 0.6x to grind był taki że #!$%@?łem to z dysku bo się nie dało grac... Dochodziło się w pewne miejsce i #!$%@?, bez wylewelowania kilku poziomów jeże cię tłukły na 2 hity
@mroz3: gra była po dolarze w bundlu
@rdy: E, nie jest tak źle. Tzn. okej - na początku może cię trochę tłuką, ale jak ogarniesz system walki, uniki i tarcze, a na dodatek trochę podpakujesz postać to już najtrudniejsze za tobą.

I w którym bundlu była?
EDIT: Ok, znalazłem. Szkoda, że nie wtedy o niej nie wiedziałem.
@Wiedmolol: uwaga odświeżam temat, gra obecnie jest w wersji 0.9.8 i prą do całego releasu w ciągu około 2-3 mc. Generalnie jeśli ktoś nie grał w 0.9.8 a grał w wcześniejsze to polecam poczekać już na pełniaka, a reszcie gierkę polecam bo jest fa-nta-sty-czna ( ͡° ͜ʖ ͡°)