Wpis z mikrobloga

siedzę sobie w pociągu od 6:03 rano i od tej godziny słucham jak dwie stare baby z gówniakiem prowadzą dysputę na tematy egzystencjalne...

-Ja to Halinka ostatnio jechałam nową drogą przez las do mojego zadupia mazowieckiego.
- poważnie? Ty to zawsze jakieś takie coś, że przez las, albo jak wtedy co z tym Szymonem...
-a tam daj spokój Halinka...
-a gdzie to przez ten las?
-a wiesz tam pamiętasz, przy tym zagajniku, no to zamiast w lewo skręcić no to w prawo, i tak jedziesz przez ten las, potem na drogę i jesteś w zadupiu...
-aaa! no tak
-...
-popatrz, ostatnio na tych dniach młodzierzy to zdjęcie Benedykta zrobiłam!
-pokaż, pokaż... zobacz Kasiulka... patrz to papież... ale to już nie to samo co ten nasz...
-no nie to samo, nie to samo...
-patrz już Brzeg... jak to ten czas leci...
- a no leci, leci... a wiesz że ta Cesia od tego Staszka już umarła?
-nie gadaj... ale może to i dobrze, bo ona miała te problemy z nerkami...
-nie ona miała raka mózgu, bidulka, z nerkami to ta Aniela, siostra wójta...

-rany boskie, raka mówisz? to wszystko od tego jedzenia, teraz to takie świństwo wszystko...
- tak teraz to wszystko genetyczne i modyfikowane, nic dziwnego że tyle tych choróbsk...
-no tak sama chemia, ale ludzie nie widzą i kupują ślepi, bo tanio...
-tak u mnie też Malwinka tego małego czypsami karmi, ja nie wiem skąd to dziecko ma siły nabrać...
-tak już wszyscy najmądrzejsi, a nas starszych z mądrością życiową to tylko uciszać...
-tak te młode teraz tylko w te telefony patrzą i w pikamony grają
-za naszych czasów nie było pikamonów żadnych i było dobrze, wyrośliśmy na ludzi i normalni wszyscy byli, a ci tylko by się tam strzelali w tych telefonach i potem się czyta, jakie to tragedie...
-straszne czasy, straszne czasy kochana!
-ja to myślę że z tych całych komputerów to tylko głupoty się biorą...
-tak... a wiesz syn tej Anki sąsiadki coś dłubie w tych komputerach i ona mówi że on zarabia tyle że hoho...
-a bo tak, teraz to wszystko się psuje to i pieniądze są z naprawy...
-no... ale wiesz że w tym lesie zadupczańskim to wilki są?
-a skąd one się tam wzięły?
-a no przyszły...
-no tak
-no bo ta Gienia moja sąsiadka na grzybach była i na raz się obraca a tu wilk
- no patrz
- i aż mówi jej nogi zmiękły...
-no coś ty
-ale taki wychudły ten wilk że rany gorzkie...
-no, no... tak...
- a ten tutaj w tych żółtych spodniach, też nic tylko słuchawki na uszach i w telefonie siedzi...
-zamiast coś pożytecznego zrobić to tylko coś pisze w tym telefonie, pewnie te pikamony...
-i uszy już zepsute od tych wrzasków, ja to nie wiem jak takie wielkie słuchawki można słuchać, przecież to idzie ogłuchnąć...
-tak i ta muzyka teraz, sam hałas i żadnej wartości...
-kiedyś to były piosenki, a teraz byle nowe i głośne i łup łup łup łup, że to głowa od tego nie odpadnie...
-mądrości to napewno od tego nie przybędzie
-a to napewno...
-...wiesz tak sobie myślę że ci młodzi lekarze to jednak nic nie umieją, byłam ostatnio u takiego młodego to nic, tylko parę minut, wypisał receptę i dowidzenia, a u starego to co najmniej pół godziny siedziałam...
-no tak...
-a ten jeszcze jakieś inne leki mi przepisał, pani magister powiedziała że droższe...
-no patrz, tylko droższe przepisze, a ty człowieku umrzyj już...
-ja to myślę że starszych powinni leczyć ci starsi mądrzejsi lekarze, co wiedzą jak leczyć stare ciało...
[...]

[]
#pkp #filozofia #starsiludzie #narzekanienamlodepokolenie #rozmowyoniczym #lekarze #rakcontent
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 33
aktualizacja...
były jeszcze poruszone tematy amputacji nogi u jakiegoś faceta, jeszcze dwa pogrzeby, gówniak dostał do zabawy jakąś mini konsolę z aparatem i #!$%@?ącymi dźwiękami, rozmowa przeszła na bezrobocie młodych i jak to panie rozwiązałyby tenże problem, przejechaliśmy przez Częstochowę i od tej pory większość poruszanych tematów to pielgrzymki i sankruaria, ale zdarzą się też msze, święta i jeszcze trochę narzekania jaka to ta młodzież zepsuta xD
  • Odpowiedz
@Gil-Galad u mojej babci jest to samo gada o kims z rodziny w pewnym momencie przerywa i mowi ze ja cos boli po czym znowu przerywa i pyta mnie gdzie jade na wakacje xD w ciągu minuty zmienia temat 15 razy...
  • Odpowiedz